Tarihi Kentler Birliği'nin Eğitim Toplantısı Ev Sahibi Melikgazi Belediyesi Kayseri Bilim İnsanlarını Misafir Edecek

Kayseri şehrinin 433 civarında bilim insanını misafir edeceğini söyledi.
Bu haber 2016-09-25 13:12:06 eklenmiş ve 419 kez görüntülenmiştir.

 

 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tarihi Kentler birliğince her yıl düzenlenen Kültürel birikimin korunmasına yönelik eğitim programın bu yıl Melikgazi İlçesinde yapılacağını ve önümüzdeki hafta içerisinde Kayseri şehrinin 433 civarında bilim insanını misafir edeceğini söyledi.


Tarihi Kentler Birliğinin 28-30 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek eğitim programında Melikgazi Belediyesinin ev sahipliği yapacağını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, bu etkinlikte tarihi yapıların korunmasında başarılı çalışmalar yapmış ve bu çalışmalarıyla model teşkil etmiş Melikgazi Belediye çalışmaların yerinde incelendiğini kaydetti.


Özellikle son iki yılda Melikgazi Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu tarihi yapıların onarımı ve günümüz hizmetine sunulmasında büyük başarıyı ortaya koyan Melikgazi Belediyesi’nin yine referans belediye seçildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.
“Melikgazi belediyesince son iki yıldır gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile adeta tarihi mekanların koruyucu ve kollayıcısı olmuştur. Bu örnek alınacak çalışmalar Tarihi Kentler Birliğince eğitim çalışmasına alınmıştır. Çünkü son iki yıldır 16 tarihi yapıyı onarmış ve günümüz hizmetine sunmuştur. Bu çok ciddi bir çalışmadır ve yapılanlar dikkate alınarak örnek gösterilmektedir. Bu Melikgazi Belediyesi için bir kazanç ve başarıdır. Bu eğitim toplantısına toplam 433 üye belediyesi olan Tarihi Kentler Birliği'ne bağlı belediyelerin teknik kadrolarına deneyimlerini ve yaptığı çalışmalar örnekler ile anlatacaktır. Melikgazi Belediyesinin gerçekleştirilmiş olan çalışmalar bizzat gezilecektir. 28-30 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan programda; tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ve yaşatılması adına Melikgazi Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar hem seminerlerle hem de alanlarda teknik personellerince anlatılacaktır. Bu eğitim seminerin başlığı zaten "Kültürel Birikimin Korunması ve İşlevlendirilmesinde Melikgazi Örneği" konusudur”


* KURSOFT PRATİK MUHASEBE PROGRAMI*


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 Kayseri Gündem. Tüm hakları saklıdır..
Spor
Basketbol
Futbol
Erciyesspor
Kayserispor
Kayseri Gündem
Bize Ulaşın
Sitene Ekle
Künye
Reklam
Hızlı Erişim
Gazete Manşetleri
Spor Haberleri
Gündem
Asayiş Haber
Multi Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Foto Haber
Video Haber
Gündem
Günün Manşetleri
Son Dakika
Kayseri Gündem
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri