Dava Sürecini Takip Etmenin Önemi

Anlaşmalı boşanma davalarında Avukat tutulmalı mıdır? İşte yanıtı;
Bu haber 2016-10-29 13:54:06 eklenmiş ve 162 kez görüntülenmiştir.

 

 

Anlaşmalı boşanma davalarında Avukat tutulmalı mıdır? İşte yanıtı;

 

Boşanma davasının açılacağı yerle ilgili kanuni hükümler çok nettir. Buna göre taraflardan birinin yaşadığı veya her ikisinin de bulunduğu adrese bağlı mahkemelerde dava açılabilmektedir. Boşanma davasının açılması ile birlikte hâkim süreç boyunca uygulanması gereken tedbirlere dair bilgilendirme yapacaktır.

 

·         Eşlerin barınması,

·         Varsa çocukların bakımının devamlılığı,

·         Tedbir nafakası ve

·         Malların yönetimine dair uygulamalar tedbir kararları ile koruma altına alınmaktadır.

 

Ankara boşanma avukatı taleplerinizde şirketimizin verdiği hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Boşanma davasının neticesi hakkında baştan bilgilendirme yapan ekiplerimiz sürecin tamamını iyi bir şekilde takip etmenize olanak sağlayacaktır. Boşanma davasının alınmasının ardından hâkim maddi ve manevi tazminat seçeneği, yoksulluk nafakası miktarı ve ödeme yöntemleri hakkında kararını netleştirir. Bu tazminatlar ancak talep edilmesi halinde alınabilir. Bu nedenle konu hakkında bilgi sahibi olan bir avukata ihtiyacını olduğu da unutulmamalıdır. Talep edilmeyen nafaka için verilmeyen kararlar boşanma davasının ardından en geç 1 yıl içerisinde açılabilmektedir. Dolayısıyla boşanma işlemleriniz tamamlandıktan sonra da avukata ihtiyacınız olabileceğini asla unutmamalısınız. Hukuki açıdan bakıldığında kanunların belirlenen süreçler içerisinde aranması büyük bir önem taşımaktadır. Boşanan eşlerin birbirlerinin yasal mirasçı olmayacaklarını da bilmeleri gerekmektedir.  

 

 

 Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukat Tutulmalı mıdır?

 

Hukuki işlemlerin bir avukat aracılığı ile yapılmasının zorunlu olup olmadığı her zaman ilgi çeken bir soru olmuştur. Bu sorunun cevabı her zaman tek ve aynıdır. Davanızın avukat aracılığıyla sürdürülmesi bir zorunluluk olarak düşünülmemelidir. Bu konunun cevabı tamamen kişisel bir tercih sebebidir. Özellikle Ankara anlaşmalı boşanma avukatı taleplerinizde haklarınızın en ideal şekilde korunmasını sağlamış olacağınızı da unutmamalısınız. Avukatlık mesleğini yapan, konusunda uzman ve yaşanabilecekler hakkında deneyim sahibi bir avukat eşliğinde hukuki problemleriniz daha rahat çözüme kavuşacaktır. Profesyonel bir yaklaşım eşliğinde sürdürülecek olan davanız hakkında en detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu aşamada müvekkil ve avukatı arasında hiçbir konuda gizlilik olmaması gerektiği tarafların bilmesi gereken en önemli ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Pek çok kişi adliye koridorlarında kendilerine verilen işlemleri yapmak için koşturmakta ancak kimi zaman istenen başarıyı elde edememektedir. Bu sürç içinde kulaktan dolma bilgiler eşliğine sürdürülecek olan davanın seyri bir anda değişebilir ve aleyhinize sonuçlanabilir. Bu sizi psikolojik olarak olumsuz etkileyeceği gibi aynı zamanda da davanızın reddedilmesine neden olabilir. Davaların reddedilmesi halinde aynı konu sebebiyle uzun süre dava açılamadığının da bilinmesi gerekmektedir. Adliye işlemleri için gerekli zamanı ayıramayacağını düşünen kişilerin bu süreç içerisinde mutlaka bir avukattan yardım alması önerilmektedir.  Boşanma sürecinin uzun soluklu ve yıpratıcı bir süreç olduğu eşler tarafından bilinmelidir. Bu aşamada en büyük yardımcınızın ise avukatınız olduğu detayını gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Farklı konular yüzünden bitmesi istenen evlilikler hiç beklenmedik gelişmelere neden olacak bir dava sürecinin yaşanmasına neden olabilmektedir. Evlilik bağının hukuk süreci içerisinde bitirilmesi ile tarafların haklarında da değişiklikler yaşanacağı bilinmelidir.

 

Ankara çekişmeli boşanma avukatı taleplerinizde ekiplerimiz içinde bulunduğunuz duruma uygun kişiler ile çalışmanızı sağlayacaktır. Her davanın kendine özel durumları ve zorlukları olabilir. Eşlerden en az birinin itiraz etmesi sebebiyle anlaşmazlıkların yaşandığı bu süreçte alanında deneyimli bir avukat ile çalışmanız son derece başarılı ve istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır. Avukatınız ile her konuda konuşabilmeli ve vereceğiniz ayrıntılar eşliğinde kendi savunmanızın hazırlanmasına yardımcı olabilmelisiniz. Sürecin lehinize sonuçlanması için sizin ayrıntı gibi düşündüğünüz detayların da paylaşılması gerekmektedir. Boşanma davası boyunca size destek olacak avukatınız boşanma sonrasında yaşayacağınız konularda yine yanınızda yer alarak haklarınızı savunacaktır.

 

 


Detaylı bilgiler için; 
http://unal-unal.av.tr/ankara-bosanma-avukati/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.


*PRATİK MUHASEBE PROGRAMI*

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKTÜEL haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 Kayseri Gündem. Tüm hakları saklıdır..
Spor
Basketbol
Futbol
Erciyesspor
Kayserispor
Kayseri Gündem
Bize Ulaşın
Sitene Ekle
Künye
Reklam
Hızlı Erişim
Gazete Manşetleri
Spor Haberleri
Gündem
Asayiş Haber
Multi Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Foto Haber
Video Haber
Gündem
Günün Manşetleri
Son Dakika
Kayseri Gündem
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri