Reklam
Reklam

Yazar Fatih Çıtlak Söyleşisi

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Televizyon Programcısı ve Yazar Fatih Çıtlak, ‘İnanç Dünyamızda Birlik ve Beraberlik’ konulu söyleşiye katıldı.

Yazar Fatih Çıtlak Söyleşisi
Yazar Fatih Çıtlak Söyleşisi
Bu içerik 367 kez okundu.
Reklam

Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen söyleşide Kayseri’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatih Çıtlak, “Kayseri ve Kayseri insanını çok seviyorum. Acaba emekli olunca Kayseri’de yaşasam mı diye de düşünüyorum. Kayseri’de çok güzel işler yapılıyor” dedi.

Konuşmasında birlik ve beraberliğini önemini vurgulayan Fatih Çıtlak, “Birlik beraberliğe hizmet eden her şey dinde ya farzdır ya sünnettir ya vaciptir ya müstehaptır. Birlik beraberliğe ters olan, insanların arasını açan şeyler de ya haramdır, yak mekruhtur” diye konuştu.

Din müessesi ve imanın bireyin ve toplumun hatasını ya da sevabını sadece bildiren bir müessese olduğunu dile getiren Fatih Çıtlak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Din müessesesi hatayı ya da sevabı tarif eder; ama bunun hayatta yaşanması zeminini insanların birbirleriyle muhabbeti sağlar. Bu ortam olmazsa fert ve toplumlar neyi hatalı neyi doğru yaptığını anlayamayacak bir sürü haline gelir. Toplumun teessüsü için gereken şey birlik ve beraberliktir. İnsanın yazılım programı insanla birlikte terbiyeyi gerektirir.”

Söyleşi sonrası Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, Fatih Çıtlak’a teşekkür ederek çiçek verdi. Özgöncü, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin de insanlar arasındaki birlik beraberliğe katkıda bulunduğunu söyledi.

kayseri büyük şehir belediyesi fatih çıtlak söyleşi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler