Reklam
Reklam

Teknik servis programları Nedir? Ne işe yarar?

Bu makalemizde 'Teknik servis programları nedir?' ve 'Ne işe yarar?' konularını araştıracağız.

Teknik servis programları Nedir? Ne işe yarar?
Teknik servis programları Nedir? Ne işe yarar?
Bu içerik 492 kez okundu.
Reklam

Gelişen teknoloji, hayatımızın her yerinde boy gösterirken bir çok teknik sorunu da beraberinde getirmiş bulunuyor. Bu Sorunların çözümü elbette ki teknik servisler oluyor. Normal kullanıcılara anlamanın bile zor geldiği cihazların ardında çalışan teknolojiyi geliştiren ve bakım - yenileme işlemlerini yapan teknik servislerin zaten zor olan işlerinin üzerine birde kağıt işleri eklenince iş yükleri daha da artmaktadır.

İşte tam bu noktada devreye giren teknik servis programları ile teknik servis çalışanlarının iş yüklerini hafifletme amacı esas tutulur. Teknik servis programları içerisinde garanti takibi, kullanılan parça listesi, ücret hesaplama gibi bir çok özelliği barındırmaktadır. Ayrıca teknik servis programı içerisinde barındırılan ön muhasebe modülleri sayesinde iş yerine ait bilgilerin de tutulması ile iş yükü daha fazla hafifletilsi amaçlanmakta.

Teknik servis programları gelişmiş algoritmaları sayesinden bir teknik elemanın ve iş verenin ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermek zorundadır. Teknik servise ‘giriş yapan cihazın garantisi var mı?’ ve ya ‘gönderen kişi ile yapılmış bir servis sözleşmesi bulunuyor mu?’ gibi sorulara cevap verilmelidir. Servise giriş yapan cihazın servis geçmişi, değişen ve ya onarılan parça listesi gibi sorulara da yanıt vermelidir.

Sadece gelişmiş teknik servis programlarında bulunan müşterilere internet üzerinden servis durumu gösterme ve ya servis talebi oluşturma özellikleri ile servislerdeki telefon ve personel  yoğunluğununda önüne geçilebilir. Bir çok işletme yeterince yoğun olan iş tempolarını hafifletmek amacıyla bu tarz teknik servis programlarına yönelmektedir.

Müşterilere cihazlarının durumları e-posta ve SMS yoluyla bildirme konusu da iş yükünü hafiflenten bir konudur. Küçük harcamalar ilebüyük işler başarmanın tadını teknik servis programları sayesinde yaşayan bir çok işletme mevcuttur.

 

Kursoft Teknik Servis programına ulaşmak için tıklayın.

teknik servis nedir teknik servis programları nasıl çalışır kolaylık sağlar kursoft teknik servis yazılımları bilgisayar programı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler