Reklam
Reklam

KUDER öğrencileri iftar sofrasında buluşturuyor

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), 80 farklı ülkeden Kayseri’ye gelen öğrencileri, iftar dolayısıyla ‘Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada’ sloganıyla aynı sofrada buluşturuyor.

KUDER öğrencileri iftar sofrasında buluşturuyor
KUDER öğrencileri iftar sofrasında buluşturuyor
Bu içerik 244 kez okundu.
Reklam

KUDER’in her yıl düzenlediği ‘Ümmet İftarları’ faaliyetleri bu yıl da devam edecek. Yaklaşık 200 öğrencinin katılacağı iftarlar KUDER dernek binasının yemekhanesinde ikram edilecek. İftar programlarına dair bilgi veren KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, "Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yıl içerisinde eğitimden rehberliğe, barınma ve sağlıktan gıda yardımlarına kadar birçok alanda misafir öğrencilerimize hizmet etmeye çalıştık. Ramazan ayı vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz ’Ümmet İftarları’ vesilesiyle de 80 farklı ülkeden kardeşlerimizi bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Bu iftarlar vesilesiyle Kayseri halkıyla öğrencilerimizi buluşturacağız” dedi.

iftar programlarının misafir öğrencilerin hem birbirleriyle hem de Kayseri halkıyla tanışıp kaynaşmaları sağladığını belirten Bulut, aynı inanca sahip 80 farklı ülkenin insanını kardeşlik bilinciyle bir araya getirdiğini, bu iftarların düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan tüm hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür ettiğini bildirdi.

KUDER Eğitim Sorumlusu Müslim Yalçın ise, “İslam ümmetinin mübarek ayı Ramazan bugün itibariyle bizlerle tekrardan buluştu.Biz de KUDER olarak bu mübarek zaman dilimini 80 farklı ülkeden gelen ümmetin çocuklarıyla şenlendireceğiz.Ramazan ayı vesilesiyle derneğimizde her gün ümmetin geçmişlerinin ruhuna hatim inme programlarımız olacak.7 farklı bölgeden hafız öğrencilerimizin okuyacağı Kuran-ı Kerim ruhlarımızın yeniden dirilişine vesile olacak.Ayrıca dernek olarak bu yıl geçen yıllarda olduğu gibi Kayseri’mizin tarihi camilerinden birinde itikaf programı düzenleyeceğiz.Yaklaşık 30 öğrencimiz bu manevi terbiye eğitimine katılacak.Derneğimizde her gün 200’e yakın öğrenciye ikram edeceğimiz iftar yemeğinin ardından teravih programları olacak. İnşallah bu ramazan KUDER’de yine dolu dolu geçecek” ifadelerini kullandı.

kayseri uluslar arası öğrenci derneği yabancı uyruklu öğrencileri aynı iftar sofrasında buluşturuyor
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler