Reklam
Reklam

Bilfen Kayseri Harvard’daydı

Kayseri Bilfen öğrencileri dünyanın 1 numaralı üniversitesi Harvard ve yine dünyanın en önemli proje geliştirme teknolojik merkezlerinden Massachusetss Institue of Tecnology (MIT) bilim laboratuvarlarında incelemelerde bulundu.

Bilfen Kayseri Harvard’daydı
Bilfen Kayseri Harvard’daydı
Bu içerik 507 kez okundu.
Reklam

Harvard’da doktora yapan Bilfen mezunu Buse Mutlu ile ve MIT’ın en genç profesörlerinden olan Prof. Dr. Canan Dağdeviren ile görüşen ve HarvardNewyork’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ni de ziyaret eden Bilfenli öğrenciler,MIT’ta düzenlenen Bilim ve Fen Şenliğine katılan ilk Türk gözlemci okul olurken önümüzdeki sene için de stand sözü aldılar.

Kayseri Bilfen Lisesi öğrencilerinin de içinde yer aldığı Bilfen Ankara Çayyolu, Bahçeşehir, Çamlıca, İskenderun ve Kayseri kampüslerinden seçilen 22 kişilik bir öğrenci grubu, ana temaları “Sürdürülebilir Gelişim ” olan çalışmalarını, yaptıkları işlerle dünyada kabul görmüş bilim insanlarına sunmak, onların vereceği fikirler doğrultusunda ilerlemek üzere dünyanın en iyi üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Harvard’a gitti.

Bilfen’in farklı kampüslerinden bir araya gelen liseli gençler bilim dolu bir hafta boyunca fırsat buldukça New York ve Boston’un keyfini de çıkardılar. New York Yankess maçına giden gençler Broadway’de müzikal izlemeyi de ihmal etmediler. Özgürlük Anıtı, Empire States, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, Boston’da bulunan Museum of Science’ı da ziyaret eden öğrenciler farklı deneyimler yaşadılar.

Ziyaretlerinin son gününde dünyanın en köklü ve saygın bilim akademilerinden biri olan Harvard Kamu Sağlığı Fakültesi (Harvard School of Public Health) ile yapılan işbirliği sonucunda kapılarını açan Sabri Ülker Halk Sağlığı Merkezi’ni de ziyaret eden öğrenciler burada yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aldılar. Başkanlığını dünyaca ünlü bilim adamı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’in yürüttüğü merkez, özellikle kronik hastalıkların oluşmasını önlemek adına hem Türkiye’den hem dünyadan bilim adamlarının çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

kayseri bilfen okulları harward üniversitesine gitti mıt Massachusetss Institue of Tecnology bilim merkezi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler