Reklam
Reklam

3X3 Red Bull Reing'de ”Hasketbol GSK”” Rüzgarı esti

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından organize edilen 3×3 Türkiye turu elemeleri 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar’da yapıldı..

3X3 Red Bull Reing'de ”Hasketbol GSK”” Rüzgarı esti
3X3 Red Bull Reing'de ”Hasketbol GSK”” Rüzgarı esti
Bu içerik 1054 kez okundu.
Reklam

Yeni isim ama geçmişten gelen tecrübe ile Kayseri'de basketbolu sevdiren ve şehrimizi temsil eden Hasketbol GSK bizlere gençler kategorisinde şampiyonluk getirdi.

Afyonkarahisar’da yapılan etapta 30’u büyük erkekler, 28’i genç erkekler, 4’ü büyük kadınlar ve 3’ü de genç kızlar olmak üzere 67 takım yer aldı.

Bu etaba Kulübümüzü temsilen katılan 4 takımımız Kayseri’yi en iyi şekilde temsil ettiler.

Genç Erkeklerde 1 takımımız Şampiyon bir takımımız 17. diğer takımımızda 21. oldu.

Büyük Erkeklerde mücadele eden takımımız ise turnuvayı 9. olarak tamamladı.

Turnuvada ayrıca U18 takımımız 2 adet hazırlık maçı yapma imkanı buldular.

Son derece verimli geçen turnuva sonrası Kulüp Başkanımız ve Antrenörümüz Hasan AKSOYAK yaptığı değerlendirmede ” Bizim için son derece önemli ve faydalı olan bir hafta sonunu geride bıraktık. Afyonkarahisar’a toplam 16 sporcu ve 4 antrenör ile geldik. 2 gün boyunca hem 3×3 turnuvasında hem de hazırlık maçlarında oyuncularımız aşırı sıcaklara rağmen çok iyi performans sergilediler.

Kayseri Basketbolunu en iyi şekilde temsil ettiler. Maçların sonucundan ziyade 2 gün boyunca basketbolla dolu bir zaman geçiren sporcularımız büyük tecrübe kazandılar. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hem Büyük Erkekler hemde genç erkekler kategorisinde turnuvaya katılım gerçekleştirdik. Bu kadar uzun yola ve sıcağa rağmen yapmış olduğumuz bu etkinlik kulübümüzün ve sporcularımızın basketbol sevgisinin bir göstergesidir.

Genç erkeklerde 28 takım arasından da şampiyon olmamız bizim için büyük bir ödül oldu… Tüm sporcu ve antrenörlerimizi yürekten kutluyorum.. bu tür etkinliklerimiz yaz boyunca devam edecek kulübümüzü ve Kayseri basketbolunu en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. ” dedi

kayseri basketbol kayseri hasketbol spor spor gündem
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler