Reklam
Reklam

Ankara'da yaşanan dolandırıcılık olayı yok artık dedirtti

Ankara’da yaşayan emekli Durmuş Ali Güner, kredi kartı dolandırıcılarının tuzağına düştü. Dolandırıcılar, Güner’in kredi kartı bilgilerini ele geçirip Çerkezköy’deki bir şirketin 16 bin 710 liralık SGK prim borcu ile bir GSM abonesinin de bin 338 liralık telefon faturasını ödedi.

Ankara'da yaşanan dolandırıcılık olayı yok artık dedirtti
Ankara'da yaşanan dolandırıcılık olayı yok artık dedirtti
Bu içerik 572 kez okundu.
Reklam

Durmuş Ali Güner, Ankara’da yaşayan bir memur emeklisi. Sosyal medya hesabında gezinen Güner, bir bankaya ait olduğu izlenimi verilen sahte ilana tıkladı. İlanda, “... Bankası’nın internet bankacılığına giriş yapın, 50 TL puan kazanın” deniliyordu. Güner, söz konusu sayfaya girmeye çalışırken vatandaşlık numarası ve internet şifresi istendi. Ancak Güner, sayfaya giremedi.

PRİM BORCUNU ÖDEDİLER

Aradan 2-3 gün geçtikten sonra maaş hesabının da bulunduğu bankanın internet şubesine giriş yapmak istedi ancak giremedi. Güner, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yardım istedi. Müşteri hizmetleri yeni bir şifre oluşturarak Güner’e gönderdi. Hesabına giren Güner ilk şoku hesap dökümünü gördüğünde yaşadı. Güner, yıllar önce kendisine gönderilen ama ifadesine göre hiç kullanmadığı kredi kartında harcama yapıldığını gördü. Limiti yüksek olan karttan iki büyük harcama yapılmıştı. 28 Temmuz tarihini taşıyan harcamada, Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan bir şirketin 16 bin 710 liralık prim borcu ödenmişti. Bir sonraki gün ise bir GSM abonesinin bin 338 liralık telefon faturasının ödendiği anlaşıldı.

SORUMLULAR BULUNSUN

Güner, yapılan harcamaları gördükten sonra hemen kredi kartını kapattırdı. Hafta başında ise soluğu bankanın şubesinde aldı ve durumu bildirdi. Durumu yazılı olarak bildiren Güner’e, şube çalışanı savcılığa suç duyurusunun banka aracılığı ile yapılacağını söyledi. Ancak aradan bir ay geçmesine karşın bir gelişme olmayınca Güner, avukatı aracılığı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Güner, yapılan iki harcama ile ilgili yaptığı araştırmada ise, prim borcu ödemesi yapılan şirketin A. Turizm Taşımacılık şirketi olduğunu öğrendi. Telefon faturası ödemesi yapılan numarayı arayan Güner, bu kişiden, “Olaydan bir bilgim yok. Benim aylık faturam 30-40 lira geliyor ve bunu da ödüyorum. Nasıl olmuş ben de anlamadım” yanıtını aldı. Güner, 12 Eylül tarihli savcılık suç duyurusunda sorumluların bulunmasını talep etti.

UYKULARIM KAÇIYOR


Kredi kartı dolandırıcılarının mağdur ettiği emekli Durmuş Ali Güner, konuyla ilgili Hürriyet’e konuştu. Güner “Eşim şeker hastası olayı anlatmadım üzülmesin diye. Zaten dar gelirli bir vatandaşım. Bu parayı nasıl öderim diye uykularım kaçıyor” dedi.

ankara dolandırıcılık
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler
Hamileliğe Hazırlanırken Yapılması Gerekenler