Reklam

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Sadoviç'ten Vali Kamçı'ya Ziyaret

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Sadoviç'ten Vali Kamçı'ya Ziyaret
Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Sadoviç'ten Vali Kamçı'ya Ziyaret admin
Bu içerik 327 kez okundu.
Reklam

Bosna Hersek'in  Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç,  Kayseri Valisi  Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.


Valilikten yapılan açıklamaya göre,  Vali Kamçı tarafından karşılanan Sadoviç, ilk olarak valilik şeref defterini imzaladı.


Daha sonra konuklarını makamında ağırlayan  Vali Kamçı, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, ziyaretin  Kayseri ile  Bosna Hersek arasındaki ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını bildirdi.


Yugoslavya'nın dağılmasından sonra  Bosna Hersek'in  Türkiye ile tarihi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştiği bir ülke haline geldiğini ifade eden Kamçı, bu anlamda iki ülke arasındaki ilişkileri en üst düzeyde tutmanın önemine değindi.


Konuk Büyükelçi'nin  Kayseri'de iş adamları ile görüşüp ticari ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağını belirten  Vali Kamçı, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Büyükelçi Sadoviç de  Bosna Hersek ve  Türkiye'nin her zaman kardeş ilişkileri sürdürmeye devam ettiğinin altını çizerek,  Türkiye'ye desteklerini hiçbir zaman esirgemediği için teşekkür etti.


İki ülke liderleri arasında güzel bir dostluk ilişkisi olduğuna işaret eden Sadoviç, "Bu nedenle de benim  Türkiye'de her zaman her yerde kapım açık oluyor. Ben de  Türkiye'de kendimi ülkemdeymişim gibi hissediyorum. Bizim kültürel ve tarihi bakımdan ilişkilerimizde herhangi bir sıkıntımız yok. Fakat ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmeye ihtiyacımız var. Dünyanın bu bölgesi dinamik bir bölge.  Türkiye'de bu dinamik bölgenin lideridir. Böyle bir dostumuz olduğu için biz çok şanslıyız." ifadelerini kullandı.


Ziyarete,  Kayseri  Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan da katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması