Akçadağ İle Yazıhan Arasında Alternatif Yol

Başkan Çakır: 37 km uzunluğundaki bu yol, Sivas üzerinden havaalanı yolunu 24, Kayseri yolunu da 25 km kısaltacak.

Akçadağ İle Yazıhan Arasında Alternatif Yol
Akçadağ İle Yazıhan Arasında Alternatif Yol admin
Bu içerik 321 kez okundu.

Büyükşehir statüsü ile birlikte  Malatya genelinde rekor seviyede yol açma ve genişletme çalışmaları gerçekleştiren  Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ-Yazıhan ilçeleri arasında çevre yolu niteliğinde alternatif bir yol açıyor. Çalışmalara başlanan ve 11 km'lik kısmı açılan yolun tamamlanması ile birlikte, Hekimhan-Sivas üzerinden havaalanı yolu 24 km,  Kayseri yolu ise 25 km kısalacak. Yolun 11 kilometrelik bölümü 15 metre genişliğinde açıldı.


Toplam 37 km uzunluğundaki yol,  Malatya -  Ankara karayolunun  Akçadağ ilçesi Kâğıt Fabrikası'ndan başlayıp,  Malatya –  Sivas karayolunun  Yazıhan ilçe girişinde sona erecek. Güzergâhı boyunca birçok mahallenin de faydalanacağı yol, trafik yoğunluğunun azaltılmasının yanı sıra bölgenin düzenli gelişmesine de önemli katkılar sunacak.


BAŞKAN ÇAKIR: MALATYA'NIN GELECEĞİNİ ŞİMDİDEN PLANLIYORUZ


Akçadağ-Yazıhan arasında açılan yol ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Çakır, bu yolun ulaşım ve gelişim yönünden stratejik bir öneme sahip olduğunu söyledi.


Malatya'nın geleceğini şimdiden planladıklarını kaydeden Başkan Çakır, 37.1 km uzunluğundaki yolun 11 km'lik bölümünün açıldığını, diğer bölümünün ise önümüzdeki yıldan itibaren hızlı bir şekilde açılacağını belirterek, şunları söyledi:


"Büyük bir gelişim ve değişim yaşayan ilimiz, batı istikametine doğru daha yoğun bir gelişim gösteriyor. Biz bu gelişimin daha sağlıklı bir şekilde büyümesi için plan ve projelerimizi hazırladık. Yol projeleri bu gelişimi doğrudan etkiliyor.


Akçadağ-Yazıhan arasında açmaya başladığımız yeni yol, kuzeyden gelen araçlarımızı daha kısa mesafede hava limanı ve Malatya-Kayseri yoluna ulaştıracak. Zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak.  Malatya'nın batı trafiği rahatlayacak. Kuzey Kuşak yolu üzerinden Malatya-Sivas karayoluna çıkacak araçlar buradan da Malatya-Kayseri yoluna gidebilecekler.  Malatya'mız için hayırlı olsun."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı