İŞİTME KAYBI HASTALAR ÜSTÜNDEKİ PSİKOLOJİK YÖNLERİ

İşitme cihazları dış ortamdaki sesleri yükselterek duyma kaybı olan hastanın duymasını sağlar. İşitme cihazı hastanın herhangi bir tedaviye yanıt vermemesi durumunda kullanılır.

İŞİTME KAYBI HASTALAR ÜSTÜNDEKİ PSİKOLOJİK YÖNLERİ
İŞİTME KAYBI HASTALAR ÜSTÜNDEKİ PSİKOLOJİK YÖNLERİ admin
Bu içerik 339 kez okundu.

İşitme cihazları dış ortamdaki sesleri yükselterek duyma kaybı olan hastanın duymasını sağlar. İşitme cihazı hastanın herhangi bir tedaviye yanıt vermemesi durumunda kullanılır. işitme kaybı olan hastaların uzman bir kulak burunu boğaz doktoruna gözükmeden kullanmaması doğru değildir. Doktor muayenesi olan hastaların doktorun onayıyla işitme cihazı kullanması doğrudur hastanın doktorun önerdiği işitme cihazını kullanması gerekmektedir. Geçmişte de işitme cihazları kullanıldığı bilinmektedir Bunlara örnek olarak 19 yüzyılda da boynuz ve huni denilen ilkel işitme cihazları kullanılmıştır Günümüzde işitme cihazları teknolojik yönden çok gelişmiştir.

 İŞİTME KAYBI HASTALAR ÜSTÜNDEKİ PSİKOLOJİK YÖNLERİ

İşitmemek insanlar üstünde çok kötü etkileri vardır. Bu yüzden işitme kaybı olan hastaların kendilerini toplumdan soyut bir şekilde yaşarlar.  Bu sıkıntıya etkin çözüm olarak işitme kaybı olan hastaların işitme cihazı kullanması gerekmektedir. İşitme cihazı kullanan hastalar kullanmayan hastalara göre kendileri toplumun bir parçası olarak görürler hastaların televizyon müzik dinleme arkadaşlarıyla sözlü sohbet etme sosyal olanaklar sağlar bu yüzden işitme kaybı olan hastalar hemen bir doktora gözükmelerinde Fayda olacaktır.

Daha fazla detaylı bilgi için emyisitme.com.tr web sitesini ziyaret ederek daha fazla detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. İşitme cihazlarını inceleyebilir gerekli alma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.emyisitme.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı