2 Aralık Günlük Burç Yorumu? 2 Aralık 2017 Cumartesi Günlük Burç Ve Astroloji Yorumları?

2 aralık cumartesi günlük burç ve astroloji yorumlarını okuyacağınız en güncel burç yorumları... Astroloji, hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Her gün gazetelerde, dergilerde, sosyal medya içerisinde burçlar hakkında çok fazla bilgi mevcut oluyor. Astroloji, astronomi ile bağlantılıdır.
Bu haber 2017-12-01 16:32:32 eklenmiş ve 673 kez görüntülenmiştir.

 

 

Astronomi; kozmosu, gezegenleri, evreni, kısacası bütün yıldızları inceler. Astroloji, astronomi ile bağlantılı olduğundan, astrolojinin de gezegenler ve yıldızlarla birçok bağlantısı vardır. Astroloji, içerisindeki burçlar, özelliklerini ve etkilerini gezegenlerden alırlar. Yıldızlar da gökyüzü hareketlerinden etkilendikleri için, astroloji terimlerini ve manaları etkilemiş bulunurlar.

 

            Yıldızlara dünyadan çıplak gözle bakıldığında, yaklaşık olarak 6 bin yıldızın görülebildiğini söylemektedir bilim adamları. O halde, ünlü gök bilimci Carl Sagan; "DNA'mızdaki karbon, dişlerimizdeki kalsiyum, kanımızdaki demir, içtiğimiz sudaki oksijen, kendi içinde çökmüş bir yıldızda var olmuştur. Bu da bizleri yıldız tozu yapar." diyerek yıldızların insanlıkla bütün içerisinde ve onun varlığı içinde olduğuna işaret etmektedir. Bundan dolayıdır ki, insanlık varlığının kökeni, tıpkı Güneş ve Dünya'mız gibi, kozmik tozdur. Yine ünlü gök bilimcimiz, "Hepimiz birer yıldız tozuyuz." diyerek tüm galaksinin bir arada bütünlük içerisinde olduğuna parmak basmaktadır. Peki, her şey bu bütünlük içerisinde var oluyorsa,

 

 ASTROLOJİNİN YILDIZLAR İLE İLİŞKİSİ NEDİR?

 

            Bilindiği üzere, Güneş bir yıldızdır ve diğer gezegenlerle beraber hepsinin astroloji ve günlük hayatımızla bir bağlantısı bulunmaktadır. Astrolojideki her burcun kendine ait gezegeni vardır. Bu yıldızlar, gökyüzü hareketlerinde bulunduklarında her burca bir özellik taşımaktadır. Takımyıldızları ve bu yıldızların enerjileri ve etkiler, sabit yıldızların astrolojiye kaynaklık etmesi insanlık tarihinde gerek tarımdan, gerekse astronomiyi ilerletmek açısından yardımcı olmuştur.

            Astroloji merakı, insanlığın gelişme tarihi boyunca heyecan uyandırarak, gökyüzünde olup biten her şeyi incelemeyle başlamış ve bireysel olarak etkilerinin sonuçları, Ay'ın hareketlerine bağlı med-cezir olayı, dolunay kapanırken ve açılırken olan etkiler hepsi bu sürece katkı sağlayarak yıldızları astrolojiye dahil eder. Her burcun kendi yıldızı, her yıldızın kendi içerisinde bir anlamı vardır.

 

            Bu da astrolojik terimleri anlamlandırmaya katkı sağlamaktadır.

 

 

 

KOÇ BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (21 Mart - 20 Nisan)

Bugünlerde her şey ters gidiyor ama siz yine de kendinizi mutlu hissediyorsunuz, bazen her şey olacağına varır. İş hayatınızda da sizinle alakalı olmayacak ancak sizi etkileyecek boyutta aksaklıklar olacak ama siz üzerinize düşeni yapın yeter çünkü sorunlar kendiliğinden çözülecektir. Maddi yatırımlarınızı bildiğiniz bir alanda yapmaya özen göstermelisiniz, zira aksi halde kaybeden siz olursunuz.

BOĞA BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (21 Nisan - 21 Mayıs)

Bugünlerde özel hayatınızda sürprizlere hazırlıklı olun. Partnerinizden sizi çok mutlu edecek haberler alabilirsiniz. Yakın zamanlarda ailenizin maddi desteğine ihtiyacınız olabilir. Dikkatli harcamalar yapmalısınız, ilerde planlamadığınız harcamalarınız artabilir. Akşam saatlerinde alacağınız bir haber, planlarınızı değiştirmenize neden olabilir.

İKİZLER BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (22 Mayıs - 21 Haziran)

Bugün çalışmaktan nefret ediyorsunuz ancak işinizle ilgili önemli gelişmeler söz konusu yoğun bir gün sizi bekliyor. Gereğinden fazla sorumluluk almak istemiyorsanız hedeflerinizi de küçültmelisiniz.  Özel hayatınızda ise beklentilerinizi bir düre daha ertemelisiniz. İşler yakın zamanda düzelecek, biraz daha sabır.

YENGEÇ BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (22 Haziran - 22 Temmuz)

Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkıyorsunuz temkinli davranıyorsunuz ancak hayat her zaman kendini tekrar etmez. Kaygılarınızı bir yana bırakın, her başlangıç kendi rengini zamanla yaratır. İşinizle ilgili  sorunlara çözüm bulacak bu sayede üslerinizin dikkatini çekmeyi başaracaksınız. Bu sıralar alışverişlerinizi biraz kısmalı ve paranızı gelecekteki yatırımlarınıza saklamalısınız.

ASLAN BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU ( 23 Temmuz - 22 Ağustos)

İyimser kişiliğiniz ve pozitif düşüncelere sahip olmanız çevrenizde ki insanların dikkatini çekiyor. Birçok ortamda dikkatler genellikle üzerinizde. Kaygılanmayı artık bırakmalısınız. Özel hayatınız bu gün oldukça hareketli, güzel haberler alacağınız bir gündesiniz. Maddi konular da dikkatli olmanızda fayda var.

BAŞAK BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Ağustos - 22 Eylül)

Bugün sizin için zor bir gün olabilir. Gereksiz dedikodular canınızı sıkabilir ve istemediğiniz halde bir tartışmanın ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Olabildiğince sakin olup konuyu sabırla çözmeniz en doğrusu olur. İş yaşamınız da ise yaptıklarınızın karşılığın olumlu şekilde alacak ve işinize olan motivasyonunuz artacak. Bu günlerde maddi olarak da şanslısınız, beklediğiniz para umduğunuz gibi geliyor.

TERAZİ BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Aralık - 22 Ekim)

Sabırsız kişiliğiniz birçok fırsatı kaçırmanıza neden oluyor. Gerek iş hayatınızda gerek özel hayatınızda ilk sözü söylemekten kaçınmalısınız. Bekleyin ve sizin için doğru olanı düşünerek karar verin ve öyle harekete geçin. Bu durum özellikle bugün size önemli bir kayıp yaşatabilir. Duygusal konularda biraz sabırlı, bazı şeylerin birden olması beklentilerinizin yüksek olmasından kaynaklanıyor.

AKREP BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Ekim - 21 Kasım)

Bugün alacağınız bir haber nedeniyle kısa bir yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Gideceğiniz yerde sizin sakin ve sabırlı kişiliğiniz insanlar için oldukça önemli.. Sorumluluğunuzu yerine getirmek konusunda zaten fazlasıyla başarılısınız. Bugünlerde sağlığınızla ilgili özellikle gözlerinizle ilgili dikkatli olmalısınız, küçük dikkatsizlikler size pahalıya patlayabilir.

YAY BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (22 Kasım - 21 Aralık)

Bazen fazla endişelisiniz ve bu endişeniz iş hayatınızın olumsuz etkiliyor, maddi harcamalarınızın aşırılığı konusunda yakın çevrenizden uyarı alıyorsunuz çevrenize kulak vermelisiniz bu kez onlar haklı mevsimsel griplere dikkat etmelisiniz havanın sıcak olmasına aldanmamalısınız. Maddi konularda kısa süreli iyileşmeler yaşayabilirsiniz bunu çevrenizi dinleyip olumlu bir sonuca varmasını sağlayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (22 Aralık - 21 Ocak)

Yılın sonuna yaklaşırken kendinize zaman ayırmanız ve yaşananlar ve beklentileriniz üzerine düşünmeniz oldukça önemli. Yaşadıklarınızın ağırlığından kurtulmanın yolu olarak aralıksız çalışma yolunu seçtiniz ama artık durma zamanı geldi. Yolunuzu yeniden çizmelisiniz. Özellikle aşk hayatınızda duvarlarınızı kaldırmalı ve yeni bir sayfa açmalısınız.

KOVA BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (22 Ocak - 19 Şubat)

Aileniz sizin için çok önemli. Ancak bunu onların da hissetmesi için duygularınızı açıkça göstermelisiniz. Bugün sizi heyecanlandıracak sürprizlere hazırlıklı olun. Uzun zamandır görmediğiniz konuklarınız olabilir. Maddi konularda bu sıralar aileniz destekçiniz olacak ancak her zaman onlar yanınızda olmayabilir biraz dikkatli, harcamalar yapmanızda fayda var.

BALIK BURCU 2 Aralık 2017 Cumartesi GÜNLÜK BURÇ YORUMU (20 Şubat - 20 Mart)

Aşk hayatınızda ki olumsuzluklar sadece partnerinizin hatası değil sizin de onun kadar olanlarda payınız var. Hayat bir çırpıda değiştiremeyecek kadar ciddi bir yer her istediğinizi çabucak yapamazsınız, bazen zamanın getireceklerini beklemek akıllıca sizin için akıllıca olacaktır. Çevreniz de ki insanların size bazı sözleri var bu gün hiç beklemediğiniz bir tanesini yapılacak.


* KURSOFT PRATİK MUHASEBE PROGRAMI*


ETİKETLER : astroloji günlük burç astroloji burçlar gunluk burc yorumlari burc yorumlari günlük burç yorumları gunluk burç günlük burç burç yorumları haftalık burç 2 Aralık 2017 aralık 2 Aralık burcu erkeği 2 Aralık hangi bu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 Kayseri Gündem. Tüm hakları saklıdır..
Spor
Basketbol
Futbol
Erciyesspor
Kayserispor
Kayseri Gündem
Bize Ulaşın
Sitene Ekle
Künye
Reklam
Hızlı Erişim
Gazete Manşetleri
Spor Haberleri
Gündem
Asayiş Haber
Multi Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Foto Haber
Video Haber
Gündem
Günün Manşetleri
Son Dakika
Kayseri Gündem
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri

antalya escort