5 Aralık Günlük Burç Yorumları? 5 Aralık 2017 pazartesi Günlük Burç Ve Astroloji Yorumları

5 Aralık 2017 salı günü günlük burç yorumları ve astroloji yorumlarıyla günlük hayatınıza yön verin. Öte yandan Astronomi Bilimi Nasıl Ortaya Çıktığını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

5 Aralık Günlük Burç Yorumları? 5 Aralık 2017 pazartesi Günlük Burç Ve Astroloji Yorumları
5 Aralık Günlük Burç Yorumları? 5 Aralık 2017 pazartesi Günlük Burç Ve Astroloji Yorumları admin
Bu içerik 998 kez okundu.

 

 

Antik yunan döneminden bu yana astronomi insanların ilgi odağı olmuştur. İnsanlar o dönemden beri gökyüzüne baktığında gördüğü şeylere bir anlam bulmaya çalıştı. Dikkatini çeken şeyleri hayvan derilerine ve kayalara işledi. Bu sayede astronominin doğuşunun birkaç bin yıl öncesine kadar dayandığını söyleyebiliriz.

           

 Astronomi biliminin gerekliliği insanların tarımsal faaliyetler gibi zamana bağlı olayları kontrol etme çabasıdır. Mevsimlerin zamanını anlamak için gökyüzündeki takvimleri kullanmaya başlayan insan astronomi biliminin öncüsü olduğundan habersizdi. Çünkü takvimler gök cisimlerinin hareketlerine bağlıydı. Antik Mısır bu konuyla yakından ilgilendi. Yanı başlarında bulunan Nil Nehri belli aralıklarla taşıyordu. Bu olayın belirli bir düzen etrafında gerçekleştiğini fark eden Antik Mısır halkı gök cisimlerinin hareketlerine göre zamanı parçalara ayırdı.

 

 Ayrıca antik çağın her ülkesinde olduğu gibi Mısır'da da gök cisimlerinin hareketi dini olaylarla paralel ele alınırdı. Çünkü tüccarların yön bulması, ibadet günlerinin hesaplanması ve kutsal mekanın yönünü bulmak için gök cisimleri kullanılırdı. Bunun yanında Antik Yunan, Roma gibi büyük toplumların dinleri de yıldızların hareketleriyle şekillenmişti. Güneş ve ayın hareketleri ile burçlar yakından takip edilip bu cisimlere tanrısal unvan ekleniyordu.(Güneş Tanrısı Ra) Müslümanlıkta dini görevlerin (oruç, hac) ay takvimine göre belirleniyordu.

 

 İnsanların bu takvimleri oluşturması uzun yıllar aldı. Çünkü takvim hazırlamak için astronominin de gelişmesi gerekli. Ayın doğuş noktasından tutun evrelerine kadar her anı keskin gözler sayesinde incelendi. Yıldızların gökyüzündeki dizilimleri hayvan ve eşyalara benzetilmiş ve yıldızlar takım gruplara ayrılmıştır. Bazı yıldızların diğerlerine göre daha parlak, bazılarının ise farklı renkte olduğu gözlemlenmiştir.

 

 Takım yıldız gruplardan bağımsız hareket eden bazı gök cisimlerini görüp bunlara gezegen adını vermişlerdir. Bu gezegenler mitolojik güçler yükleyip, gezegenlerin hareketlerini insan ve dünyanın kaderini anlattığını düşünmüşler ve ilk kehanetleri ortaya atmaya başlamışlardır. Bununla da kalmayan insan yıldız hareketlerinin, bazı mevsimlerde gökyüzünde beliren yıldızların, zaman zaman Dünya'nın yakınından geçen kuyruklu yıldızların hareketlerini de incelemiş, bu sayede gelecekten bilgi alacağına inanmıştır.

 

 İşte astronomi biliminin kaçınılmaz doğuşu insanın başını gökyüzüne kaldırmasıyla başlayıp günümüze kadar uzanmıştır.

 

 

 

KOÇ BURCU 5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Mart - 20 Nisan)

Bugün hareketli ve heyecanlı bir gün sizi bekliyor. İşinizle ilgili yeni kararlar ve yeni atılımlar için planlar yapıyorsunuz. Maddi konuların gündem kazanmasıyla, hırslarınızı para kazanmaya yönlendireceksiniz. Başarı sizi bekliyor. Duygusal konularda, partnerinizin kendi duygularının ön plana çıkarması olması canınızı sıkıyor.

 

BOĞA BURCU 5 Aralık 2017 Salı GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Nisan - 23 Mayıs) 


Bugünlerde iş hayatınızdaki gelişmeler her geçen gün sizin lehinize gelişiyor. Başarı hedefiyle planlı ve sıkı çalışma sizi rahatlatıyor. İsteklerinizi daha iyi yansıtıyorsunuz. Özel hayatınızda ise beklemediğiniz anda aşk kapınızı çalmaya hazırlanıyor. Korku ve kaygılarınızı bir yana bırakıp duygularınızı yaşamanın keyfine varın. Güzel günler sizi bekliyor. 


İKİZLER BURCU 5 Aralık 2017 Salı GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Mayıs - 23 Haziran)


 Bugünlerde işinizle ilgili konularda daha planlı davranmanızda fayda var. Bir yandan yeni çalışmalar hazırlamak  günlük işlerinizin aksamasına neden oluyor. Her iki olayı da dengelemelisiniz. Güçlü tutkular size göre değil. Yaşamı hep farklı bir şekilde ele aldığınız için çevreniz tarafından suç unsuru sizde aranıyor.


 YENGEÇ BURCU 5 Aralık 2017 Salı Çarşamba GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Haziran - 23 Temmuz) 


Aslında yere sağlam basmayı bilen güçlü bir yapınız var. Ancak bugünlerde çevrenizdeki ilişkileri yeniden gözden geçirmenizde fayda var çünkü sizi bir hayli üzecek ve derinden sarsabilecek bir darbe alabilirsiniz. Özel hayatınızda ise fırtınalı günler yavaş yavaş geride kalıyor. Bugünleri ilişkinizi yeniden sağlamlaştırmak için değerlendirmelisiniz. 


ASLAN BURCU  5 Aralık 2017 Salı  Çarşamba GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Temmuz - 22 Ağustos) 


Bugün iş hayatınızda gergin bir gün sizi bekliyor. Sizin dışınızda da olsa yaşanacak tartışmalardan derinden etkilenebilirsiniz. Maddi konularda ise bugünlerde biraz tutumlu olmanızda fayda var. Duygusal konularla ilgili olarak, romantik bir kişiliğe sahip olduğunuz söylenemez. fakat aşkı sunuş şekliniz mükemmel. 


BAŞAK BURCU  5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (24 Ağustos- 22 Eylül)


 İş hayatınızdaki başarınız fazlasıyla göze batıyor. Özellikle bugün iş disiplininizin nedeniyle iş arkadaşlarınızın hedefi haline gelebilirsiniz. Taviz vermeden ancak başarıyı ekip ruhuna taşıyarak çözüm yoluna gitmeniz mümkün. Sağlık konusunda diş problemleriniz size sorun yaratabilir. Bir hekime görünmelisiniz. 


TERAZİ BURCU  5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Eylül - 22 Ekim) 


İşinizle ilgili önemli çalışmalara imza atmaya hazırlıklı olun. Bugün yeni görüşmeleriniz var. İyi niyetinizin yanlış anlaşılması sizi engelliyor. İkna edici konuşarak sorunlarınıza bir çözüm bulmanız gerekiyor. Bugün, daha inatçı yönlerinizle dikkat çekecek ve başarıya bir adım daha yaklaşacaksınız. Özel hayatınızla ilgili akşam saatleri kritik. 


AKREP BURCU  5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Ekim - 22 Kasım) 


Bugün sizin için özel bir gün. Sabah saatlerinde alacağınız bir haberle gününüz yeniden aydınlanabilir. Aşk hayatınızda yeni bir başlangıç için iyi bir gün. İş temponuzun şartları ise bugünlerde bir hayli ağır. Üstelik, oldukça titiz davranıyor ve hiç kimseye güvenemiyorsunuz. Bugün, biraz paylaşımcı olmalısınız.


 YAY BURCU 5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU(23 Kasım-22 Aralık)


 Çalışmak sizin için adeta yaşamın diğer adı. İşleriniz rutinleştiği zaman, canınız sıkılıyor ve değişikliğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu başarı için büyük avantaj ancak sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz. Aşk konusunda ise aynı şeyleri söylemek zor. Olayları istediğiniz biçimde yorumlamak sizin yaşam tarzınız. Kendinizi biraz serbest bırakmayı deneyin. 


OĞLAK BURCU  5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Aralık - 20 Ocak)


 Bugün sizin için kritik bir gün. İşinizle ilgili önemli kararlar bugünün önemli gündemi. Heyecanı bir yana bırakıp dikkatli ve titiz bir çalışma hazırlamanız sizin için gelecek vadeden bir işin kapısını açacaktır. Akşam saatlerinde ailenizin size ihtiyacı olabilir bu nedenle planlarınız iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. 


KOVA BURCU  5 Aralık 2017 Salı  GÜNLÜK BURÇ YORUMU (23 Ocak - 19 Şubat)


 Son günlerde sağlığınızla ilgili konularda sürekli bir erteleme halindesiniz. İşiniz her zaman daha öncelikli olarak hayatınızda yer alıyor. Ancak bu sıkı çalışma nedeniyle ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmalı ve uyku düzeninize önem vermelisiniz. Akşam saatlerinde partnerinizin büyük bir sürprizi sizi bekliyor olacak.


 BALIK BURCU  5 Aralık 2017 Salı GÜNLÜK BURÇ YORUMU (20 Şubat - 20 Mart) 


İş yaşantınıza duyguları karıştırmamalısınız. Canınızı sıkan olaylara daha gerçekçi bir şekilde bakmayı öğrenmelisiniz. Bugün, mantıksal hareketlenmeler söz konusu olacak ve olaylara sağ duyulu bir şekilde yakalaşacaksınız. Partnerinizle aranızda bazı paslaşmaların gündeme gelmesiyle, ilişkiniz yeni bir boyut kazanacak.


Astroloji günlük burç astroloji burçlar günlük burç yorumları burç yorumları günlük burç yorumları Günlük burç günlük burç burç yorumları haftalık burç 5 Aralık 2017 Aralık 5 Aralık burcu erkeği 5 Aralık hangi bu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı