Reklam

İsrail'den Erdoğan'a küstah cevap

İsrail İstihbarat Bakanı İsrael Katz, Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küstah ifadeler kullandı.

İsrail'den Erdoğan'a küstah cevap
İsrail'den Erdoğan'a küstah cevap admin
Bu içerik 210 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grubunda ABD ve İsrail'e sert mesajlar göndermiş Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddialarıyla ilgili "Kudüs, Müslümanların kırmızı çizgisidir, İsraille diplomatik ilişkilerimizi koparmaya kadar gidebiliriz" ifadelerini kullanmıştı. İsrail İstihbarat Bakanı İsrael Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hadsiz ve küstah ifadelerle cevap verdi.


Katz, ''Osmanlı İmparatorluğu geride kalmıştır'' dediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın talimat ve tehditlerini kabul etmiyoruz. İsrail egemen bir devlettir ve Kudüs başkentidir. Sultanlık ve Osmanlı İmparatorluğu'nun günleri bitmiştir.

ABD'NİN KİRLİ KUDÜS OYUNU


İsrail'in işgali altında bulunan Kudüs, yüzlerce yıl boyunca Müslümanların elinde bulunmuş, yakın tarihte de İsrail'in işgaline tanıklık etti.

İsrail'e yönelik Kudüs tepkileri de zamanla başta ABD olmak üzere tüm müttefiklerini zor duruma soktu. Bu durumu fırsat bilen ABD ise işgali legal hale getirecek bir adımı atmanın peşinde. Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliği Kudüs'e çekmeye çalışan ABD, bu şekilde İsrail'in başkentini Kudüs olarak ilan etmeyi amaçlıyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün gerçekleştirdiği AK Parti grup toplantısında duruma tepki göstermiş, ilişkilerin askıya laınabileceğinin sinyallerini vermişti.

 

 


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması