MHP'den 12 meclis üyesi ihraç edildi

MHP Kayseri İl Başkanlığı, disipline sevk edilen Pınarbaşı ve Develi ilçelerinden 12 meclis üyesini partiden ihraç etti.

MHP'den 12 meclis üyesi ihraç edildi
MHP'den 12 meclis üyesi ihraç edildi admin
Bu içerik 619 kez okundu.

 

İl Başkanı Baki Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada, parti içi disipline uymayan Pınarbaşı'nda 7, Develi'den ise 5 meclis üyesini MHP'den ihraç ettiklerini belirtti.


Davranış ve tutumlarıyla partiye zarar veren kişilerle yollarını ayırma kararı aldıklarını aktaran Ersoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"Bizler Kayseri'de Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapmak isteyen herkese kapımızı ve gönlümüzü açtık. Ama maalesef parti içi disipline uymayarak partimize ve genel başkanımıza olumsuz sözler beyan eden bir takım kişiler inat ve ısrarla bu tutumlarına devam ederek davamıza zarar vermektedirler. Biz dün olduğu gibi bugünde bunlara müsaade etmeyeceğiz. Parti çatısı altında Milliyetçi Ülkücü Hareket'in Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye bağlı, 'lider, doktrin ve teşkilat' anlayışını düstur edinen kadrolarımızla yolumuza devam edeceğiz."


MHP Pınarbaşı ve Develi İlçe başkanlıklarınca yapılan disiplin soruşturması sonrası il disiplin kuruluna sevk edilen, Pınarbaşı Belediye Meclis üyeleri, Sadullah Çalışkan, Yılmaz Işık, Mustafa Algül, Fazıl Demircioğlu, Hamit Çevik, Hikmet Şahin ve Paşa Önal ile Develi Belediye Meclis üyeleri Şükrü Kalkanlı, İsmail Yüce, Mustafa Güreşçi, Hacı İbrahim Özcan ve Ahmet Gürbüz'ün partiden ihraç edilen isimler olduğu öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı