Rolex 3135 Eta mekanizma nedir ?

3135 mekanizma Rolex firmasına ait 31 taşlı cal.3135 mekanizmasıdır. Rolexinreplikalarında sıkça kullanılmaktadır. Rolex’in arka kapağı şeffaf olmadığından dolayı bu mekanizmaya gerek var mı tartışılır.

Rolex 3135 Eta mekanizma nedir ?
Rolex 3135 Eta mekanizma nedir ? Tanitimweb
Bu içerik 362 kez okundu.

3135 mekanizma Rolex firmasına ait 31 taşlı cal.3135 mekanizmasıdır. Rolexinreplikalarında sıkça kullanılmaktadır. Rolex’in arka kapağı şeffaf olmadığından dolayı bu mekanizmaya gerek var mı tartışılır. Hatta bu mekanizma için arka kapağı kapağından dolayı gereksiz bulurken, bazı kesimde orijinal mekanizmanın klone olması tercih edilme nedeni olduğunu savunmaktadır.

Replika saat sektöründeki  satıcılar artık ibreyi eta saat modellerine çevirmişlerdir. Bunun nedeni ise replika saat alıcıları artık daha kaliteli mekanizmaları tercih etmeleridir. Eta saat almaya karar veren kullanıcıların ilk tercihi de genel olarak rolex eta saat olmaktadır. Eta saatlerde ve özellikler rolex modellerinde sektörde çok fazla yalan dolan yapılmaktadır. 3135 mekanizma diye birçok satışın yapıldığı bilinmektedir. Bunun nedeni rolexlerin arka kapağının kapalı olması yani transparan olmaması mekanizmayı görmeyi engellemesidir. Kullanıcıların sadece satıcının renkli konuşmalarına aldanmaları ile genel olarak satışa dönmektedir. Kullanıcı 3135 mekanizmaya  sahip bir rolex aldım düşüncesi, mekanizmanın  hata vermesi  ile son bulmaktadır.

Birde son günlerde iki farklı A3135 eta mekanizma konuşulmaktadır. Bunlardan biri 2836-2 mekanizmasına yapılan fonksiyonlar ile oluşturulan A3135, diğeri de son zamanlarda ortaya çıkan SA3135 adında piyasaya giren ve orijinal kasanın bile içine girebilen süper ötesi klon modelidir.

A3135 güç reservi ve sapma değeri açısından 2836 ile eş değer sapmaya sahiptir. Zaten üretimde de 2836 ile 3135 kozmetik olarak birbirine yakın mekanizmalardır.

                SA3135 ise ortalama günlük -4/+4 sapma ayrıca 2836 ya göre daha uzun güç reservine sahip olan mükemmel bir mekanizmadır. Üst düzey rolexlerde kullanılmaktadır.

 

Replika saat sektöründe maalesef çok fazla hile olduğundan özellikle eta mekanizma saat almaya karar veren kullanıcıların bu mekanizmaları teyit edebilmesi için arka kapağını açtırması ve mekanizmayı görmesi gerekmektedir. Mekanizmanın genel görüntüsü ve özellikleri için googleden aratmaları daha yararlı olacaktır.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı