Bir Günde Yapılan İmplant Diş Tedavileri

İmplant tedavisi konusunda önemli açıklamalarda bulunan Diş hekimi E. Emre Güneş, bir günde yapılan diş tedavileri ile ilgili faydalı bilgiler aktardı.

Bir Günde Yapılan İmplant Diş Tedavileri
Bir Günde Yapılan İmplant Diş Tedavileri admin
Bu içerik 356 kez okundu.

Bir Günde Yapılan İmplant Diş Tedavileri Sağlıklı mı?

Eksik dişlerin ya da kurtarılması mümkün olmayıp çekilecek dişlerin aynı gün içerisinde implant  ile tedavi edilmesi ve tedavi edilen kişinin aynı gün diş eksikliğinin giderilmesi artık mümkün. Uzun süren diş tedavilerinde, özellikle ön bölgede bulunan dişlerin çekilmesi hastayı psikolojik olarak rahatsız edebilmektedir. İmplant tedavisinin aynı gün yapılması ise böyle bir sorunu ortadan kaldırarak, bir günde diş tedavisi tamamlanabilmektedir. Tedaviye gelen hastalar, İmmediat implant tedavisi denilen aynı gün implant uygulamasıyla klinikten yeni dişi ile çıkma şansına sahiptirler.

Bir Günde Yapılan İmplant Başarılı Bir Sonuç Verir mi?

Bu yöntemi uygulamakta olan diş hekimlerinin kullanmış olduğu tekniklerle, dişin doğru konumda, estetik ve fonksiyon konusunda mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. İmplantların en büyük avantajı tamamen doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Ayrıca, kişinin kendi dişi ile aynı işlevi görmesi ve diğer dişlere hiçbir şekilde zarar vermeden, sadece eksik diş üzerinde işlem yapılması, İmplant  tedavisinin tercih edilmesinin sebepleridir. Diş hekimi E. Emre Güneş, tedavi olacak hastanın klinik ve radyografik muayenesi ile, çene kemiklerinin sağlamlığına bağlı olarak, aynı gün içerisinde İmplant uygulaması yapılabileceğini söylemiştir.

Aynı gün yapılan İmplant tedavisi, yapılan muayeneler sonucunda kemik kriterlerinin yeterliliği ve hiç dişi olmayan ya da aynı gün içinde dişinin çekilmesi gereken hastalara uygulanmasında sakınca yoktur. Tedavi sonrası İmplantların üzerine geçici diş takılmaktadır. İmplantların kemiğe uyum sağlamasından sonra kalıcı dişler takılarak tedavi sonlandırılır. Hekim tarafından belirlenen beslenme düzeni ve hijyen kurallarına uyularak, verilen ilaçların kullanılması oldukça önemlidir. Bu işlemler tedavinin başarılı olmasında büyük katkı sağlar.

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/implant

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı