HAVUÇ VE SUYUNUN FAYDALARI

Havucun cilt ve gözler için iyi olduğunu bilmeyen yoktur. Bunun yanı sıra daha bir sürü faydası vardı. Günümüzde pişirilen sebzelerin besin değerini kaybettiğiniz ve yediğiniz sebzeden herhangi bir besin değeri almalısınız.

HAVUÇ  VE SUYUNUN FAYDALARI
HAVUÇ  VE SUYUNUN FAYDALARI admin
Bu içerik 381 kez okundu.

Havucun cilt ve gözler için iyi olduğunu bilmeyen yoktur. Bunun yanı sıra daha bir sürü faydası vardı. Günümüzde pişirilen sebzelerin besin değerini kaybettiğiniz ve yediğiniz sebzeden herhangi bir besin değeri almalısınız. bunun için her gün bir bardak havuç suyu içmeniz durumunda bu sebzelerin verdi vitamin değerlerini hepsini alırsınız aşağıda sizler için havuç suyunun verdiği yararları yazdık

 

havuç suyu kilo verme ve koruma yönünden çok etkilidir her gün öğün arasında 1 bardak içme durumunda tokluk hissi verir besleyici özelliği olduğu için diyetlerde doktorların önerdiği sebze türlerinin başında gelir.

 

İçersindeki beta  karoten ve antioksidanlar sayesinde önlene bilir yapılan araştırmalara göre  kolon kanseri, akciger  kanseri ve prostat kanserleri riskini düşürdüğü bilinmektedir.

 

Her gün içilen bir bardak havuç suyunun sindirim sistemi için çok  yaralı olan lifin tek başına %7  her gün üretimini sağlıyor. Besin lifi sadece sindirim sistemi içn değeril aynı zaman kan şekerinin korumasını sağlar.

 

İçerisindeki potasyum ve posa gibi zengin içeririyle kolstorole ve hiper tansiyona karşı çok etkilidir.

 

Daha ÖNCE ameliyatlı olan kişlerde ve iştahı bulunmayan kişilerde  havuç suyunun tüketilmesi durumuda  uzun vadede tok ve yüksek oranda protein ihtiyacını karşılar.

BİR BARDAK HAVUÇ SUYUNDA BULUNANLAR

 

1)K vitamini

2)C vitamini

3)Lif

4)Potasyum

5)B6 vitamini

6)Manganez

8)Molibden

9)B1 vitamini (tiamin)

10)B3 vitamini (niasin)

11)Fosfor

12)Magnezyum

13)Folik asit

Herkese her gün bir bardak suyunun içmesini tavsiye ederiz bu sayede  gün içinde halsizlik ve hastalıklardan koruyacaktır.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı