Rusya, işgal ettiği Kırım’ı ağır silah ve askerlerle doldurmaya devam ediyor.

Rusya, işgal ettiği Kırım’ı ağır silah ve askerlerle doldurmaya devam ediyor.İşgalciler, “Ukrayna tarafından, havadan gelen tehditlere karşı korunmak” için işgal ettiği Kırım’da, S-400 füze savunma sistemlerini yerleştirdiğini ifade etti.

Rusya, işgal ettiği Kırım’ı ağır silah ve askerlerle doldurmaya devam ediyor.
Rusya, işgal ettiği Kırım’ı ağır silah ve askerlerle doldurmaya devam ediyor. admin
Bu içerik 186 kez okundu.

Rusya, işgal ettiği Kırım’ı ağır silah ve askerlerle doldurmaya devam ediyor.İşgalciler, “Ukrayna tarafından, havadan gelen tehditlere karşı korunmak” için işgal ettiği Kırım’da, S-400  füze savunma sistemlerini yerleştirdiğini ifade etti.

Rus haber ajansı Ria’ya konuşan yetkili kişi, Akyar'da konuşlandırılan S-400 füze savunma 2. tümeninin görevinin “Kırım için tehlike oluşturan, Ukrayna tarafından havadan gelen tehditleri zamanında belirlemek ve gerekirse yok etmek” olduğunu ifade etti.

Kırım'daki S-400 füze sistemleri devrede

 Daha önce,  Rus Ordusu'nun, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da 2018 yılının ilk günlerinden başlayarak S-400 füze sistemleri ile donatılan iki tümeni kullanmaya başlayacağı öne sürülmüştü.

Konuyla ilgili 22 Aralık tarihinde gazetecilere açıklama yapan Rusya Hava Kuvvetleri ve Hava Savunması 4. Ordusu Komutanı Korgeneral Viktor Sevostyanov, “Onlar Kırım’da. Şu anda konuşlandırma yerlerine geçtiler, askeri nöbete başladılar. Yakın zamanda, yeni yılın ilk günlerinde daimi askeri nöbete başlayacaklarını düşünüyorum.” dedi.

İşgalciler Kırım’daki S-400 sayısını arttırıyor

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da Rus silahlı kuvvetleri tarafından konuşlandırılmış Triumf S- 400 tipi hava savunma sistemlerinin 13 Ocak 2017’de tarihinde törenle devreye girdiği bildirilmişti

unun dışında işgalcilerin Akyar (Sivastopol)-Kefe uçaksavar füze alayı, 2016 yılında Triumf S-400 tipi hava savunma sistemiyle donatılmıştı. Rusya’nın işgal ettiği Kırım yarımadasının Batı bölgesinde konuşlandırmayı planladığı “Triumf” adlı S-400 hava savunma sistemlerinin 2017 yılının ikinci yarısında devreye sokulacağı iddia edilmişti. Ayrıca Rusya Savunma Bakanlığı’nın 2018 yılına kadar, Kırım’da konuşlandırılacak iki füze alayına bağlı üçüncü bir tümenin dahil edilmesi planlandığı belirtildi.

 

S-400 Triumf orta menzilli hava savunma sistemi S-300'den geliştirilmiş yeni nesil Rus yapımı bir kısa-orta-uzun menzilli hava savunma füze sistemidir. S-400'ün S-300 sistemlerinden en önemli farkı daha fazla hedefi aynı anda takip edebilmesi ve gelişmiş elektronik karşı tedbirlere sahip olmasıdır. Ayrıca S-400'de kullanılan radarlar hafif radar izine sahip olan ve hayalet uçak tabir edilen hedefleri takip edebilme yeteneğine sahiptir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı