İnsan Yüzlü Balık Ağlara Takıl! Şeker Hastalarına İyi Geliyor.

Akdeniz’e kıyısı bulunan mersinde ya nasip diyerek ağlarını denize bırakan balıkçılar, Ağlarını toplarken yakaladıkları balığı görünce hayrete düşütüler. Yakalan Sapan cinsi balığın köpek balığı cinsine ait olduğu ifade edilen bu balık türü insan yüz hatlarını taşıdığında görenler hayrete düşüyor.

İnsan Yüzlü Balık Ağlara Takıl! Şeker Hastalarına İyi Geliyor.
İnsan Yüzlü Balık Ağlara Takıl! Şeker Hastalarına İyi Geliyor. admin
Bu içerik 326 kez okundu.

Akdeniz’e kıyısı bulunan mersinde ya nasip diyerek ağlarını denize bırakan balıkçılar, Ağlarını toplarken yakaladıkları balığı görünce hayrete düşütüler.  Yakalan Sapan cinsi balığın köpek balığı cinsine ait olduğu ifade edilen bu balık türü insan yüz hatlarını taşıdığında görenler hayrete düşüyor.

Yakalanan insan yüzlü balığın Akdeniz de nadir olarak görüldüğü ifade ediliyor. Gövdesi ve kuyruğuyla 1 metre boya sahip olan sapan balığı balık tezgâhlarını ziyaret eden vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Bu balığı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken ilk defa böyle bir balık gördüklerini vurguluyorlar.

 

Sapan Balığı ile ilgili açıklamada bulunan Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Faruk Polat Açıklamada Bulundu. Polat Sapan Balığını Deniz Kızı olarak bilinen bir köpek balığı cinsi olduğunu ifade etti. Sapan balığının Okyanusta yaşayan bir balık cinsi olduğunu ifade etti. Sapan balığı Asya ülkesi Hindistan’da ortaya çıktığını ifade eden Polat Sapan balığının Şekeri düşüren bir balık olaraktan bilindiğini ifade eden Polat Bunun Bilimsel olaraktan ispat edildiğini aktardı. Balığın nadir bulunan bir balık olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı