Afyon karahisarda Yarı yıl Karne heycanı

Afyonkarahisar'da, 133 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Afyon karahisarda Yarı yıl Karne heycanı
Afyon karahisarda Yarı yıl Karne heycanı admin
Bu içerik 151 kez okundu.

Afyonkarahisar'da, 133 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen karnetörenine, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Milli EğitimMüdürü Metin Yalçın, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali tutulmaz ve beraberindekiler, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere karnelerini veren Tutulmaz, onlara iyi bir tatil dönemi geçirmelerini diledi.

Daha sonra okulda oluşturulan Z-Kütüphaneyi gezen Tutulmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin 18 haftalık eğitim süresinin karşılığı olarak 15 gün dinleneceklerini belirterek, kentteki tüm okullarda karne dağıtımı yapıldığını söyledi.

Üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilerin, yine bir taraftan çalışmalarını sürdüreceğini aktaran Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Bu tatil sürecinde öğrencilerimize kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. İlimizde yaklaşık 133 bin öğrencimiz var. 8 binden fazla da öğretmenimiz bu evlatlarımız için çaba harcıyor. İlk dönemde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Eğitimin en önemli parçası, velilerdir. Veliler eğer ilgili olmazlarsa, okullarda ne kadar gayret gösterirsek gösterelim, bir yöne hep eksik kalır. Biz velilerimizin öğrencilerle yakından ilgilenmelerini, eğitimleri konusunda ilgili olduklarını çocuklara hissettirmelerini istiyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"