Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!

Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili konuşan Enerji Bakanı Albayrak, "Kimsenin toprağında gözümüz yok. Milli çıkarlarımız neyi gerektiriyorsa gerek yurtiçi ve yurtdışında her türlü hamleyi yapmaktan çekinmeyeceğiz. Kimse çıkıp Türkiye'ye akıl vermesin. Uyarılara rağmen hala birileri kulak asmıyorsa, artık kimseden izin almadan bu ülke terörden canı acıyorsa gereğini yapacaktır" dedi.

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!
Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar! admin
Bu içerik 142 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih" töreninde konuşuyor.

 

Bakan Albayrak'ın konuşmasından satırbaşları şöyle...

 

İçinde iman aşkı ve vatan sevgisi olmayanların üstesinden gelemeyeceği bir durum. Her şart ve koşulda devletimiz olarak, şehit ve gazi ailelerimizin her daim yanında olacağız. 

 

İşte şehitler tepesini boş bırakmayan şehitlerimizin emanetlerine de gözümüz gibi bakacağız. Kahramanlıkları ile cesaret destanı yazan gazilerimizin, her anında sizlerle birlikte olacağız. Kimsenin gözü arkada kalmasın. Önemli günlerden geçiyoruz.

Cumhurbaşkanımız ne dedi "Bir gece ansızın geliriz" dedi. İşte "İnlerinize kadar gireceğiz" dedi. Bir gece ansızın geldik, inlerine kadar da girdik. Kahraman ordumuz Afrin'de cesaret ve kararlılıkla hedeflerimize doğru yürüyoruz. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Demokrasi adı altında başkalarının vatanlarını işgal etme niyetimiz de yok. 

 

Eskiden cenkler savaşlar daha mertçeydi. Şimdi, yanımıza bakıyoruz, arkamıza bakıyoruz. Hainleri görüyoruz. Allah bu millete de mert ve yiğit düşman nasip etsin. Bu dönemki mücadele tarihtekilerden çok daha zor. Biz sabrettik. 

 

Türkiye'nin güvenliğine yönelen iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesi için, bundan sonra büyük kararlılıkla hareketlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Müttefiklerimizden bu konuda destek beklemek en doğal hakkımız. Biz muhattaplarımızdan dürüstlük bekliyoruz. 

 

Kimse çıkıp Türkiye'ye bu konuda akıl vermesin. Birileri hala kulak asmıyorsa, Cumhurbaşkanımız ne dedi "Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız" dedi. Bu ülkenin terörden canı acıyorsa gereğini yapacaktır. Bir zamanların Türkiyesi söylenenleri yapar, azıcık başını kaldırdığında hizaya sokan Türkiye artık yok. Bu böyle biline! 

 

Milletçe bu süreçte nice büyük badireler atlattık. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, siz şehit ve gazi yakınları olarak, her biriniz üstüne basa basa söylüyorum zaferle çıktık. Kim teröristlerin sözcülüğüne soyunuyor, milletin yanında duruyor hepimiz görüyoruz. Birileri de açıklama yapıyor "Endişeliyiz" diye. Kimse kusura bakmasın.

 

Böyle bir milletin ferdi olmaktan, Cumhurbaşkanımızın yanında her anına teneffüs ettiğim gece onur ve gurur duydum. Bu mücadele devam edecek. Bu topraklar bizim vatanımızsa bu topraklar üzerinde plan yapanlar hiçbir zaman bitmeyecek.

 

Birileri eli kanlı teröristleri özgürlük savaşçıları gibi göstermeye çalışıyor. Eğer samimiyseniz Özgür Suriye Ordusu mensupları katledilip teşhir edilirken neredeydiniz? Suriye'nin sosyolojik yapısı masum insanlar vatanlarından edilirken neredeydiniz? Sizin bugün verdiğiniz silahlar ve bombalar Türkiye'de masum insanların canını yakarken nedereydiniz? Çocuklar silahlı militana dönüştürülürken neredeydiniz?"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı