EVİN SATIŞ VE KİRA DEĞERİNİN HESAPLANMASI

İnsanlar sahip oldukları bir evin değerini hesaplamak istiyorlar. Bunu öğrenmek istiyorlar. İnsanlar evimin değeri ne kadar diye soruyorlar.

EVİN SATIŞ VE KİRA DEĞERİNİN HESAPLANMASI
EVİN SATIŞ VE KİRA DEĞERİNİN HESAPLANMASI Tanitimweb
Bu içerik 135 kez okundu.

İnsanlar sahip oldukları bir evin değerini hesaplamak istiyorlar. Bunu öğrenmek istiyorlar. İnsanlar evimin değeri ne kadar diye soruyorlar. Peki kime soruyorlar. Bu soruyu kime soruyorsunuz bilmiyorum ama kesinlikle sormanız gereken yer www.cevapsepeti.com isimli site olmalıdır.

Hadi ben bana sorduğunuzu varsayıyorum. Ben kimim işte boş verin beni. Önemli olan sorunuza cevap alabiliyor musunuz ona bakın. Evet, hemen ben sizin evinizin değerini hesaplamanıza yardımcı olayım.

Mesela benim bir evim var. Bu evimin üst katına ve çaprazına yeni kiracılar geldi. Bir tanesi evi 1400 liradan bir tanesi de 1300 liradan kiraya tuttu. Yani benim evimin şuan ki kira bedeli yaklaşık 1350 TL. İyi de benim evimde ekstra kendi yaptırdığım demirbaş mobilyalar var onlarda yok. Benim evimde cam balkonlar ve daha bir takım özellikler var onlarda yok. Siz de de böyle bir durum olabilir. Onu daha sonra anlatacağım.

Mesela, benim evimin aylık kira değeri 1350 TL. olsun. Bu evin ben şuan ki satış değerini öğrenmek istiyorum. O zaman şu formül devreye girecektir. Şuan gayrimenkul yatırımcılarının ve emlak uzmanlarının tavsiyesi evin şu anki satış değeri, şuan ki kira bedelinin 20 yıl ile çarpılması ile ortaya çıkacaktır.

Yani şunu demek istiyorum. Benim evim 1350 TL. aylık kira getirisine sahip ise, benim yıllık kira getirim. 12 ay ile çarpıldığında 16.200 TL. olacaktır. Yıllık kira getirisi bu ise 20 yıllık kira getirisi ne kadar olacaktır. Hemen 20 ile çarpıyorum ve 324 bin TL. olarak hesaplıyorum. İyi de benim evimde yaklaşık 10 bin TL. tutarında ekstra özellik var. Onlarda bu yoktu. Hemen bunu da üzerine ekliyorum ve 334 bin TL. olarak kendi evimin değeri hesaplamasını yapıyorum. Nasıl iyi para demi. Ama ben bu hesaplamaya hiç de katılmıyorum. Evimi 380 bin TL.’den de aşağı satmam. Hatta 1500 TL.’den de aşağıya kiraya vermem. İsteyen böyle alsın.

 

Ha olur da sıkışırsam o ayrı ancak ne yapayım evimi çok seviyorum ve ona aslında değer de biçemiyorum…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"