Reklam

Duterte'den asker ve polise talimat: Diktatör olmak istersem beni vurun

Uyuşturucu ile mücadelede kullandığı orantısız şiddet nedeniyle insan hakları savunucularının hedefindeki Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, diktatörlük niyeti olmadığını söyledi. Asker ve polislere seslenen Duterte "Diktatöre dönüşmek istersem beni vurun. Şaka yapmıyorum" dedi.

Duterte'den asker ve polise talimat: Diktatör olmak istersem beni vurun
Duterte'den asker ve polise talimat: Diktatör olmak istersem beni vurun admin
Bu içerik 164 kez okundu.
Reklam

Rus yayın kuruluşu Sputnik'te yer alan habere göre, Filipinler Devlet Başkanı Duterte anayasanın kendisine izin verdiğinden daha uzun süre iktidarda kalması ve bir diktatöre dönüşmesi halinde asker ve polislerden kendisini vurup öldürmelerini istedi.

 

Duterte "Eğer fazladan (koltukta) kalırsam ve bir diktatöre dönüşmek istersem beni vurun. Şaka yapmıyorum" dedi.

 

Duterte "Görev süremi sadece 1 gün bile uzatırsam ordudan ve polisten bana yada anayasayla uğraşan başka birine izin vermemelerini istiyorum. Sizin göreviniz halkı ve anayasayı korumak" ifadelerini kullandı.

 

DUTERTE'NİN GÖREV SÜRESİ 2022'DE SONA ERECEK 

 

Filipinler Devlet Başkanı daha önce de anayasa değişikliği ile görev süresini uzatacağı yönündeki spekülasyonları sonlandırma amacıyla "Diktatörlükten korkmayın. Öyle bir niyetim yok. Diktatörlüğü istemiyorum ve sevmiyorum" demişti

 

Duterte ayrıca çocuklarının adının yolsuzluğu karışması ya da insan hakları örgütlerinin uyuşturucuya karşı savaşta devlet destekli infaz iddiaları konusunda kanıt bulması halinde istifa edeceğini de söylemişti.

 

ABD eski Başkanı Barack Obama'ya ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a 'O… Çocuğu' dyerek küfür eden, 16 yaşında cinayet işlediğini söyleyen ve kadınlara yönelik sıklıkla aşağılayıcı ifadeler kullanan Duterte'nin göreve geldiği 2016 yılından bu yana uyuşturucu ile mücadele operasyonlarında resmi rakamlara göre 4 binden fazla şüpheli öldü.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması