AKP'den CHP'ye ÖSO Yanıtı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın ÖSO'nün El Kaide'den çıktığı yönündeki sözlerine sert tepki gösterdi.

AKP'den CHP'ye ÖSO Yanıtı
AKP'den CHP'ye ÖSO Yanıtı admin
Bu içerik 115 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Mahit Ünal, Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı  Öztürk Yılmaz'ın bir televizyon kanalında  ÖSO'nün El Kaide'den çıktığı yönündeki iddiasına tepki gösterdi.  Ünal şunları söyledi: "CHP çok tehlikeli bir şey yapmakta. CHP, Zeytin Dalı Harekatı'na, Türk Silahlı  Kuvvetlerine dönük herhangi bir şey söyleyemediği için sahada bizimle birlikte  canını ortaya koyan Özgür Suriye Ordusu'nu itibarsızlaştırmak ve onu terörle,  DEAŞ'la ilişkilendirmek için yine maalesef algı operasyonuna başlamış gözüküyor.  Şunu bilmeleri gerekiyor ki eğer DEAŞ'ın müttefikini arıyorlarsa DEAŞ'ın  müttefiki PYD'dir."

ABD ISRARLA REDDETTİ


ABD'nin güvenli bölge önerisi ile ilgili de konuşan Ünal, "Dışişleri Bakanımız bu konuda gerekli açıklamaları yaptı, güvenli bölge ile ilgili geçmişte Türkiye'nin ısrarla çağrıları oldu. Mülteciler için bu bölgenin hem uçuşa yasak hem güvenlik bölge oluşturması... Ama ABD bunu ısrarla reddetti. Geldiğimiz noktada terör bir koridoru oluşturmaya çalışırken Amerika'nın bu konuda kafa karışıklığının devam ettiğini görüyoruz" dedi.


ABD SÖZCÜSÜNÜN PKK AÇIKLAMASI İLGİNÇ


ABD'li sözcünün açıklamasında PYD yerine PKK'yı kullanmasıyla ilgili  olarka ise "Bu da son derece ilginç. Bunu düzeltme gereği de görmedi. Hem ABD'nin hem AB'nin Suriye'deki faaliyetlerine dikkat çekiyorduk. Suriye'de SDG adı altında PKK'yı silahlandırdığını söylüyorduk. Dışişleri Sözcüsü bunu itiraf etmiş oldu" ifadesini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"