TSK'dan Afrin açıklaması: 2 askerimiz şehit oldu

TSK'dan Afrin'de terör örgütlerin yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın 8. gününde açıklama yaptı.

TSK'dan Afrin açıklaması: 2 askerimiz şehit oldu
TSK'dan Afrin açıklaması: 2 askerimiz şehit oldu admin
Bu içerik 148 kez okundu.

TSK'dan Afrin'de terör örgütlerin yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın 8. gününde açıklama yaptı. TSK, yaptığı açıklamada gün içerisinde 53 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini harekâtın başlangıcından itibaren ise etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 447 olduğunu bildirdi. Ayrıca yapılan açıklamada 2 askerimizi şehit olduğunu 11 askerin de hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı aktarıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de terör örgütlerin yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın 8. gününde açıklama yaptı.

 

TSK, yaptığı açıklamada gün içerisinde 53 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini harekâtın başlangıcından itibaren ise etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 447 olduğunu bildirdi.

 

Ayrıca teröristlerle girilen çatışmalarda iki askerimizin şehit olduğunu, hayati tehlikesi olmayacak şekilde de 11 askerin yaralandığını açıkladı.

 

TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nın 8. gününe ilişkin açıklaması şu şekilde:

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Hava Kuvvetleri tarafından gün içerisinde gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 42 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 22 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Harekât kapsamında, 27 Ocak 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde 11 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerince desteklenen iki Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde dört Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralanmıştır.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gün içerisinde 53 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 447 olmuştur.

“Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı