Bursa & Yalova OSGB ve Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlama

Bursa & Yalova OSGB ve Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlama
Bursa & Yalova OSGB ve Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlama isa yilmaz
Bu içerik 171 kez okundu.

Her işyerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratmak işverenlerin yükümlülükleri arasındadır. İşveren işyerinde sağlığı ve güvenliği tehdit eden riskleri tespit edip ortadan kaldırmak zorundadır. Sanayinin gelişmesi ve bütün sektörlerde teknoloji kullanımının artması çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından birçok riskleri ortaya çıkardı. Daha fazla ölümlü iş kazaları meydana gelmeye ve meslek hastalıkları yaygınlaşmaya başladı. Çalışanların ruh ve beden sağlığını korumak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ve yasaya bağlı bazı yönetmelikler çıkarıldı. Yasada yer alan yükümlülüklerin yerine getirilmesinden işverenler sorumlu tutuldu. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının yaratılması profesyonel bir çalışma gerektirir. Bu profesyonel hizmeti OSGB firmaları vermektedir.

OSGB firmaları iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek üzere işletmelere işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli temin eden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirdiği kurumlardır. Ancak bu kurumlar kuruldukları illerde isg hizmetleri verebilir. Bursa OSGB firmaları da Bursa ve yakın çevresindeki işletmelere isg hizmetleri vermektedir. İsg profesyonellerinin işyerlerindeki çalışma süreleri işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre değişir. Çok sayıda isg personeli bulunan kurumlar birçok işletmenin isg personeli ihtiyacını karşılayabiliyor. İsg personeli görevlendirildikleri işyerlerinde risk değerlendirmesi yapıyor, acil eylem planı hazırlıyor ve çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri veriyor. Risklerin önlenmesi için yapılması gerekenleri işverene bildiriyor. Yalova OSGB firmaları verdikleri başarı hizmetlerle Yalova ve çevresinde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

Yalova OSGB firmaları isg personeli temin etme hizmeti yanında risk değerlendirmesi, ortam ölçümleri, yangın ve ilk yardım eğitimleri, tatbikatlar, patlamadan korunma dökümanı hazırlama gibi hizmetleri de vermektedir. Bu dokümanın amacı işyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanları korumak için alınacak tedbirleri belirlemektir. PKD hazırlamak için yapılan işlemler patlayıcı ortamların tespiti, tehlikeli alan sınıflandırması, toz, gaz, buhar, elektrik çalışması, elektrik statik riski, patlamayla ilgili risk analizidir. Her iş yerinde patlamayla ilgili riskler farklıdır. OSGB firmalarının deneyimli uzmanları işin ve işyerinin özelliğine göre özel çözümler üretir. Dokümanda belirtilen araç, gereç ve ekipmanları işveren almak zorundadır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"