MAVİ EKRAN HATASI SORUNUNDAN KURTULUN

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeler sonucunda hepimizin evinde bir takım elektronik cihazlar bulunmaktadır.

MAVİ EKRAN HATASI SORUNUNDAN KURTULUN
MAVİ EKRAN HATASI SORUNUNDAN KURTULUN Tanitimweb
Bu içerik 372 kez okundu.

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeler sonucunda hepimizin evinde bir takım elektronik cihazlar bulunmaktadır. Artık cep telefonları bile akıllı cihaz olarak üretilmekte ve bir tablette, bilgisayarda yapılabilen hemen her şey telefonlarda da yapılabilmektedir. Peki bu kadar iç içe olduğumuz teknolojik cihazlarda meydana gelen sorunlarla ilgili neler yapılabileceğini, sorunun ne olduğu ve çözümünün ne olduğu konusunda yeterince bilginiz var mı? Bu yazımızda özellikle bilgisayarlarda ortaya çıkan ve birçok kişinin cihazında görülen mavi ekran hatası hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu hata Windows işletim sistemine sahip olan cihazlarda sıkça görülen, donanımsal ya da donanımı etkileyen bir yazılım sorundan kaynaklanmaktadır. Tabi böyle bir sorun ile olmadık zamanda karşılaşanlar, bilgisayar yeniden kapanıp açılacağı için çalışan ve kaydedemedikleri birçok veriyi kaybetme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Bu hata ile karşılaştığınızda bilmelisiniz ki donanım bileşenlerini ya da donanımı kullanmanızı sağlayan yazılımlardan kaynaklı bir durumdur. Öyle oyun yüklemiştim ondandır ya da bir uygulama yüklemiştim ondan olabilir mi gibi düşüncelere girmeyin. Bu Windows için gerekli olan dosyalardaki sorunlardan kaynaklanabilecek bir durumdur. Kişisel olarak yüklediğiniz oyunlar ya da uygulamalar böyle bir soruna neden olmaz.

Maalesef ki mavi ekran hatası önemli sayılabilecek bir sorundur ve bu uyarı ile işletim sisteminiz size maalesef ben sağlıklı çalışamıyorum mesajı veriyor. Hemen sistemi yeniden başlatmayı ve kendisini onarmasını denemelisiniz. Eğer bu denemede başarılı olduysanız çok şanslı olanlardan birisiniz.

Bilgisayarınızı yeniden açtığınızda bu hatanın neden kaynaklı olduğunu öğrenebilirsiniz. Çünkü, bu tür sorunlarda bilgisayarınıza “minidump” dosyası  kaydedilir ve bu dosyanın içinde kod ile sorunun nedeni belirtilir. Ayrıntılı bilgi için haberfan sitesini inceleyebilirsiniz.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK

Çocuk sahibi olmak ebeveynler için yani anneler ve babalar için önemli bir sorumluluktur. Onlar tertemiz bir sayfa ve bomboş bir hafıza ile onlara sunulur. Onlar ise kendi istedikleri şekilde onları yetiştirirler.

 

Çocuk sahibi olmak aynı zamanda da onları hayata hazırlamayı gerektirir. Bu nedenle sadece sevmeyi ve şefkat duymayı değil onları hayata hazırlamayı da ihmal etmemeliyiz. Bu konuda daha fazla bilgi için haberfan sitesinde yani www.haberfan.com sitesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı