Hollanda'nın kararı yok hükmünde

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Hollanda Temsilciler Meclisinin kararı ile ilgili "Bu parlamentonun aldığı kararı kınıyoruz, bizim için yok hükmündedir" dedi.

Hollanda'nın kararı yok hükmünde
Hollanda'nın kararı yok hükmünde admin
Bu içerik 830 kez okundu.

B Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Hollanda Temsilciler Meclisinin karara sert tepki gösterdi."Bu parlamentonun aldığı kararı kınıyoruz, bizim için yok hükmündedir" ifadeleriyle tepki gösteren Çelik'in açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

Bizim arzu ettiğimiz şey, Srebrenitsa gibi bir soykırım meselesinde son derece sorumluluğu olan, son derece yanlış işlere imza atmış olan, bu soykırım konusundaki sorumluluğu açık olan Hollanda'nın bu konularda daha dikkatli davranması gerektiğiydi. Dolayısıyla Türkiye açısından bir geçerliliği yoktur.

 

Hollanda'nın skandal kararı

Hollanda Parlamentosu, 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarını "soykırım" olarak tanıyarak skandal bir karara imza attı. Parlamento’da oylama 3’e karşı 142 oyla kabul edildi.

Türklerin kurduğu Denk Partisi oylamada karşı oy kullandı. Hükümet protokolüne aykırı olan kararın bir bağlayıcılığı bulunmadığı ifade edildi.Hükümet protokolü, soykırımların tanınmasında, uluslararası mahkemelerin hükümleri, Birleşmiş Milletler’in bilimsel araştırma ve bulgularındaki açık ve net olan sonuçların yönlendirici olması gerektiğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"