Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermek, uzun bir süreç olup sabır gerektiren bir durumdur. Fazla kilolar hızlı bir şekilde verildiğinde, sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Ölümle sonuçlanan birçok örneği günümüzde mevcuttur.

Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Kilo Verilir?
Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Kilo Verilir? admin
Bu içerik 1143 kez okundu.

  Kilo vermek, uzun bir süreç olup sabır gerektiren bir durumdur. Fazla kilolar hızlı bir şekilde verildiğinde, sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Ölümle sonuçlanan birçok örneği günümüzde mevcuttur. Sağlıklı bir şekilde, kontrollü olarak zayıflamak kalıcı bir çözümdür ve sağlık açısından olumsuz sonuçlar oluşturmaz. Herhangi bir hastalık taşımayan, dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu alınan kilolar, diyetisyen yardımıyla sağlıklı bir şekilde verilebilir. Fakat obezite gibi şeker direnci gibi istemsizce alınan kilolarda sadece diyetisyen yardımı yetersiz kalabiliyor. Çeşitli operasyonlar ve ameliyatlardan sonra (mide küçültme, kelepçe operasyonları gibi) müdahalelerden sonra diyet ve sporla sağlıklı bir şekilde kilo verilebiliyor. Fazla kilolar insan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturduğu için uzmanlar kontrolünde sağlıklı bir şekilde kilo verilmelidir.

 

 Sağlıklı Olarak Nasıl Kilo Verilir?

 

            Çeşitli sağlık kontrollerinden sonra diyetisyenlerin verdiği listelere uymak ve uygun olan sporlarla diyetinizi desteklemek istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Diyetisyenler, sadece kilo kontrolünüzü yapmaz. Vücut yağ ve kas indeksiniz hesaplanır. Kan tahlillerinizden vücudunuzdaki vitamin ihtiyaçlarınız belirlenir ve bölgesel zayıflamaya ihtiyacınız var ise vücut ölçüleriniz alınır. Bütün bunların sonucunda diyetisyeniniz size uygun liste hazırlığını yapar ve haftalık ya da aylık olarak planlama oluşturur. Bu şekilde sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.

 

 Diyetisyene Gitmeden Zayıflamak Mümkün Mü?

 

            Her hastalığın bir uzmanı olduğu gibi diyetisyenlerden kilo alımı ya da verimi hakkında uzman olan kimselerdir. Diyetisyene gidecek kadar fazla kilonuz yoksa vücut dengenizi biliyor ve sağlık sorununuz olmadığından eminseniz spor ve ağır olmayan kendi belirlediğiniz diyet yöntemiyle kilo verebilirsiniz. Kilo oranınız ne kadar fazlaysa o kadar bir uzman yardımına ihtiyacınız vardır ve bir o kadar da sağlık sorunlarının tehdidi altındasınızdır. En sağlıklı yollarla kilo vermek için diyetisyen desteği alınması sağlık açısından büyük önem taşır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"