Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar Kağıdı Nedir?
Duvar Kağıdı Nedir? ajans27
Bu içerik 965 kez okundu.

 

 

Duvar kağıtları bir çok evin iç dizaynı adına kullanılan en temel ürünlerden biridir. İnsanların kendini rahat hissetmesi, evlerinin ferahlaşması yada istedikleri tema da görünmesini sağlamayı kolaylaştıran ithal duvar kağıtları bayanların ve iç mimarların vazgeçilmezleri arasındadır. Bir çok renk, desen ve boyut seçeneği olan bu ürünler insanlara özgün bir tasarım şansı sunmaktadır. Duvar kağıtları hakkında dikkat edilmesi gereken durumlar da vardır. İlk olarak duvar kağıtlarının çok uzun vadeli olarak kullanıldığı. Evinizin hangi bölümde kullanılacağı ve hangi desenin kullanılacağını önünüzdeki uzun yıllar boyunca orada olacağını da hesaba katarak seçmeniz hem pişmanlık yaşamamanızı hem de daha az masraf harcamak zorunda kalmanızı sağlar. Duvar kağıdının boyadan daha çok tercih edilme sebebi daha az masraflı e daha uzun ömürlü olmasıdır. Kaliteli bir duvar kağıdı ortalama olarak 10-15 yıl arası ömre sahiptir. Ayrıca tüm eve uygulanma süresi yaklaşık olarak 1 gündür.

Bu sebepler bile bir çok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebidir. İthal duvar kağıtları tasarım olarak da boyadan çok daha kaliteli ve temiz görünmektedir. Buna ek olarak evinize boya yaptırmak için yılın belli başlı mevsimlerini ve dönemlerini beklemeniz gerekirken duvar kağıtlarını yılın her dönemi uygulanabilmektedir. Tek dikkat edilmesi gereken duvar kağıtlarının uygulanacağı yerlerin sıcaklığının çok fazla olmaması gerektiğidir. Uygulama alanının ortam sıcaklığının 7 8 derece yukarı olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Duvar kağıdının uygulanacağı duvarlarda dikkat edilmesi gereken durumlar da mevcuttur. Eğer duvarlarınız da boya kabarmaları, nemden kaynaklı boya döküntüleri varsa ve uygulayacağınız duvar düz değilse duvar kağıtları sağlıklı bir şekilde uygulanamayabilir. Bu gibi durumlar mevcutsa bu konuda bir uzmana danışarak sorunu giderebilir yada tavsiye alabilirsiniz. Bir çok insan duvar kağıtlarına ön yargıyla yaklaşırken boyadan yaklaşık olarak 4 kat daha ekonomik ve uzun ömürlüdür. Boyaların gün geçtikçe solması ve renk atması sorunu bir çok kişinin şikayetçi olduğu bir konudur ancak duvar kağıtları bu konunun aksine uzun süre aynı rengi ve parlaklığı korurken sadece silinerek temizlenebilmektedir. Ev temizliklerinde çok daha kolaylık sağlaması özellikle çocuk sahibi ailelerin işini çok daha kolaylaştırmaktadır.

İthal duvar kağıtları günümüzde çok fazla tercih edilen ürünlerdir. İnsanların genel olarak süsleme malzemelerinde ithal olan ürünlere olan ön yargısı günümüzde her geçen gün daha çok kırılmaktadır. Duvar kağıdı piyasasında demirbaş olan bir çok duvar kağıdı markası Avrupa bölgesi merkezli firmalardır. Amerika, Almanya,İngiltere ve İtalya merkezli bir çok firma yıllardır duvar kağıdı üretmekte ve bir çok kullanıcı tarafından memnuniyetle tercih etmektedir. Uzun süredir ülkemizde satışlarına devam edilen büyük markaların bir çoğu üretim malzemelerinin bir çoğunu bu ülkelerden ithal etmektedir. Çoğu kullanıcının aklındaki sorulardan biride duvar kağıtlarının suya karşı dayanıklı olup olmadığıdır. Bir çok kaliteli duvar kağıdı markası suya karşı dayanıklıdır. Duvar kağıdını yapıştırırken kullanılan yapıştırıcının gücü ve sağlamlığı duvar kağıdının nemlenmesinden etkilenmeyerek duvar kağıdını olduğu gibi koruyabilmektedir. Hatta bir çok duvar kağıdı firması sadece tuvalet, banyo ve mutfaklarda kullanılmak amacıyla duvar kağıdı üretmektedir.

Bu ürünler sudan etkilenmediği gibi kirlenme durumunda su yardımıyla çok daha rahat bir şekilde temizlenebilmektedir. Otel ve konut banyolarında kullanılan vinil yüzeyli duvar kağıtları bu gibi su temas etme ihtimali olan bölgelerde kullanılmaya en uygun üründür. Çocuk sahibi aileler genel olarak evlerinin bir çok kısmına çocuklarının duvarlara zarar vermesinden çekindiği için vinil yüzeyli duvar kağıdı kullanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"