İzmir ve Adana Besyo Hazırlık Kursları

Günümüzde sağlıklı yaşam hedefi olan herkesin spor yaptığını görüyoruz. Ancak spor bilimsel ilkelerle ve evrensel bilgilerle yapılmalıdır. Bu nedenle sporun çeşitli dallarında eğitim almış ve sertifikalı çalıştırıcılara ihtiyaç vardır. Özel şirketlerde, kamu kurumlarında, belediyelerde, turizmle ilgili tesislerde spor kulüpleri kuruluyor. Okullarda beden eğitimi dersleri gençleri spora teşvik ediyor.
Bu haber 2018-03-08 09:53:36 eklenmiş ve 722 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Günümüzde sağlıklı yaşam hedefi olan herkesin spor yaptığını görüyoruz. Ancak spor bilimsel ilkelerle ve evrensel bilgilerle yapılmalıdır. Bu nedenle sporun çeşitli dallarında eğitim almış ve sertifikalı çalıştırıcılara ihtiyaç vardır. Özel şirketlerde, kamu kurumlarında, belediyelerde, turizmle ilgili tesislerde spor kulüpleri kuruluyor. Okullarda beden eğitimi dersleri gençleri spora teşvik ediyor. Bu gelişmeler üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ilgiyi de arttırıyor. Besyo bölümlerinden mezun olanlar için geniş iş imkânları bulunuyor. Ancak besyo bölümlerine girebilmek için bilimsel bir besyo hazırlık kursları almak gerekiyor. Besyo kurslarında adaylar özel yetenek sınavına en iyi şekilde hazırlanıyor, sınav şartlarıyla ilgili bilgiler veriliyor, sosyo-psikolojik destek sağlanıyor.

Besyo yetenek sınavlarında adaylar koşu, branş, denge, beceri, koordinasyon, sürat, dayanıklılık gibi alanlarda test edilir. Kurslarda da adaylar bu alanlarda çalıştırılır. İzmir besyo hazırlık kursu kadrosu deneyimli ve sertifikalı antrenörlerden oluşmakta ve çalışmalar modern tesislerde yapılmaktadır. Parkur ölçüleri sınav parkurlarıyla bire bir ölçülerdedir. Genel antrenmanlar yanında branş çalışmaları da uzman personelce verilir. Ciddi ve disiplinli bir çalışma süreci sonunda adayların büyük bölümü besyo yetenek sınavlarında başarılı olmaktadır. Tabi bu arada adayın kurs boyunca çalışmalara düzenli katılması önemlidir. Uykusuna, dinlenmesine ve beslenmesine dikkat etmelidir. Kaliteli kurs merkezlerinde çalıştırıcılar adaylarla birebir ilgilenir ve her adayın kapasitesine uygun çalışma programı uygular. Besyo hazırlık kurslarının kurs süreleri ve fiyatları farklıdır.

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına girmek istiyorsanız hazırlık kurslarına mutlaka katılmalısınız. Besyo bölümlerinin olduğu illerimizde besyo hazırlık kursları da bulunuyor. Kurs alan adaylar tüm üniversitelerin besyo sınavlarına girebilir. Adana besyo hazırlık kursu alan adayların besyo bölümlerini kazanma oranı oldukça yüksektir. Adana besyo kurslarından her üniversitenin besyo bölümlerine öğrenci gitmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarının Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Antrenörlük ve Spor Bilimleri bölümleri bulunuyor. En çok tercih edilen ise Beden Eğitimi Öğretmenliği oluyor. Bu bölümlerin puanları da farklıdır. Her üniversitenin besyo sınav şartları, kontenjanları, sınav takvimi besyo yönetimi tarafından belirleniyor ve web sitelerinde bu bilgiler yayınlanıyor. Ayrıca besyo kurslarında da bu bilgiler adaylara aktarılıyor.


* KURSOFT PRATİK MUHASEBE PROGRAMI*


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKTÜEL haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 Kayseri Gündem. Tüm hakları saklıdır..
Spor
Basketbol
Futbol
Erciyesspor
Kayserispor
Kayseri Gündem
Bize Ulaşın
Sitene Ekle
Künye
Reklam
Hızlı Erişim
Gazete Manşetleri
Spor Haberleri
Gündem
Asayiş Haber
Multi Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Foto Haber
Video Haber
Gündem
Günün Manşetleri
Son Dakika
Kayseri Gündem
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri