Çamaşır Makinesinin Çok Ses Çıkarmasına Çözüm

Çamaşır Makinesinin Çok Ses Çıkarmasına Çözüm
Çamaşır Makinesinin Çok Ses Çıkarmasına Çözüm hrnajans
Bu içerik 981 kez okundu.

 

Beyaz eşya teknolojileri arasında en yüksek kullanım oran ve potansiyeline sahip olan cihazların başında çamaşır makineleri gelir. Çamaşır yıkama gibi son derece zahmetli, yorucu ve zaman alıcı bir ev işinin dakikalar içerisinde, üstelik çok daha kaliteli ve çok daha ekonomik şekilde gerçekleştirebilme imkanı sunan çamaşır makineleri, günlük yaşantı içerisinde yoğun olarak kullanılıyor. Ancak çamaşırları en iyi şekilde yıkayan ve sıkabilen çamaşır makineleri bu işlevlerini yerine getirirken, belirli bir desibelde gürültü çıkartır. Hatta günümüzde geliştirilen pek çok çamaşır makinesinde bu seviyenin olabildiğince düşürülebilmesi sağlanmıştır. Ancak çamaşır makinesinin yoğun kullanımı sırasında zaman içerisinde çok gürültülü çalışma problemi meydana gelebiliyor ki Ünalan Arçelik Servisi merkezinde de sıklıkla bu sorun görülüyor.

 

Çamaşırların yıkanması veya sıkılması gibi tüm aşamalarda olağandan fazla gürültü çıkartarak, çalışma gerçekleştiren çamaşır makinelerinde belirli bir problem söz konusu olduğundan en kısa süre içerisinde Acıbadem Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Uzman ekiplerin, bölge genelindeki tam teşekküllü gezici servis araçlarında her zaman hazır durumda bulunmaları bu soruna yönelik olarak, müdahalelerin en kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Çamaşır makinesinin çok gürültülü çalışması sorunu için öncelikli olarak tambur yatak rulmanları arızası göz önünde bulundurulur ve motor ile kasnak arasındaki kayış çıkartılarak, tamburda el yardımıyla dönüş sağlanır. Eğer gürültü yatak rulmanlarından kaynaklı ise yatak keçe ve rulman için değişim uygulanır.

 

Ancak sorun yatak rulmanlarından değil ise tambur yatak gövdesinde gevşeme yaşanmış olabilir. Bu durumda da tambur yatağı kontrol edilerek, yatak cıvatalarında gevşeme tespit edilirse, iyice sıkılmalarıyla sorun çözülür. Bir olasılık olarak da makinenin yıkama motoru rulmanları arızasıdır. Bu durumda motoru, motora kayış takılmadan çalışması sağlanır. Eğer sesin motordan geldiği tespit edilir ise motor rulmanları için değişim gerçekleştirilir. Bunun dışında makine kazanı ve tambur arasında sert bir yabancı madde sıkışması olasılığına göre kaçmış cismin dışarı çıkması sağlanır. Son olarak ise makinenin rezistansının yerinden çıkmış olması ve bunun sonucunda da tambura sürtünme gerçekleştirmesinden çok gürültü yapabileceğinden, rezistansın sorunlu olup, olmadığı kontrol edilir ve yerinden çıkmış olduğu tespit edilirse alanında uzman Koşuyolu Arçelik Servisi ekipleri tarafından yerine oturtularak, sorunun çözümü sağlanır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"