Muhteşem Yöresel Lezzetler

Yüzde yüz gurme, yüzde yüz organik garantisi ile özlediğiniz Gaziantep yörsel ürünler çeşitlerini sizlerle buluşturuyoruz. Gaziantep yöresi, lezzetleri ile dünya çapında bilinen bir mutfak.

Muhteşem Yöresel Lezzetler
Muhteşem Yöresel Lezzetler admin
Bu içerik 908 kez okundu.

 

Muhteşem Yöresel Lezzetler

Yüzde yüz gurme, yüzde yüz organik garantisi ile özlediğiniz Gaziantep yörsel ürünler çeşitlerini sizlerle buluşturuyoruz. Gaziantep yöresi, lezzetleri ile dünya çapında bilinen bir mutfak. Özellikle yöresel lezzetlerinden, antep salçası, antep kuruluk ürünleri oldukça tercih edilip, rağbet görüyor. Bu muhteşem yöresel lezzetler sizden bir tık uzakta! Gaziantep yöresel ürünler için www.gaziantepyoreselgurme.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Arzu ettiğiniz ürünleri kapınıza kadar, en kısa sürede ulaştırıyoruz.

Antep Salçası ile Gelen Lezzet

Yemeklere tat katan ve kültürümüzde vazgeçilmezlerden biri olan salça, hemen hemen her yemekte kullanılabilir. Salçanın kendine has tadı ve lezzeti sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen ve sevilen bir lezzettir.  En sevilen salçalardan biri ise Antep Salçası olarak karşımıza çıkar. Özel olarak üretilen antep salçası sayesinde, yemeklerdeki fark ortaya çıkar. Ev salçası tadındaki organik ve yüzde yüz doğal Antep Salçası, gurme lezzetler arasına girmiştir. Yemeklerde kullanılan salçaların iki türü vardır. Bunlar:

Domates ile Yapılan Antep Salçası

Organik domatesten üretilen Antep Salçası, yemeklere konulduğunda, domatesin tadını ortaya çıkarır. Bu salçayı bu denli ünlü yapan faktör ise, domates seçimi olarak karşımıza çıkar. Domatesi en lezzetli, sulu ve kaliteli olan yörelerin başında ise Gaziantep gelir.  Antep Salçasını özel kılan ise işte bu domateslerdir. Özel olarak seçilen ve özenle yapılan bu salça, yemeklere farklı bir gurme tadı katar.

Biber ile Yapılan Antep Salçası

 Diğer salça çeşidi ise, biber salçasıdır. Biber salçası da yemeklere farklı bir tat katar. Biber salçası yapmak, domates salçası yapmaktan biraz daha zor ve meşakkatlidir. Ustalık isteyen biber salçası, en iyi şekilde gene Gaziantep yöresinde yapılır. Biber salçasının içine konulan biber de tadı değiştiren en önemli unsurdur. Eğer acı biberden yapılmış ise, acı biber salçası elde edilir. Eğer tatlı biber seçilmişse, tatlı biber salçası elde edilir.  Gaziantep’te özenle ve titizlikle yapılan bu salçaların yapımında kullanılan domates ve biberler özenle tek tek seçilir. İster biber, isterse domates olsun her salçanın kendine özel yapım şekli ve yöntemi bulunmaktadır. Bu özel yapımı sayesinde Gaziantep salçası diğer yapılan salçalardan ayrılmaktadır. Hangi yemek yapılacak ise, buna en uygun salça seçimi yapılabilir.

Antep Kuruluk ile Yaz Lezzetleri Kapınızda!

Yaz mevsimin vazgeçilmez sebze ve meyveleri, kışın tüketilemez. Bu amaçla da yazın taptaze ve organik yaz sebze ve meyveleri, özenle toplanır. Ardından havalar soğumaya başladığında kurutulur. Bu sayede kış mevsiminde dahi yaz sebze ve meyveleri taptaze şekilde, vitaminini kaybetmeden tüketilebilir. Bu sebeple de Antep Kuruluk çeşitleri yaygın olarak tercih edilir. Arzu ettiğiniz Antep Kuruluk çeşidini www.gaziantepyoreselgurme.com adresi üzerinden sipariş verebilir, muhteşem yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"