Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Varna'da Kıbrıs çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye - AB zirvesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "AB Kıbrıs konusunda adil bir tutum takınmadığı sürece anlaşmamız mümkün değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Varna'da Kıbrıs çıkışı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Varna'da Kıbrıs çıkışı admin
Bu içerik 968 kez okundu.

Varna'da gerçekleştirilen Türkiye-AB Zirvesinin ardından liderler, ortak bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Kıbrıs konusunda da önemli açıklamalar yaparak AB'ye uyarılarda bulundu.

 

"AB, ADİL BİR TUTUM TAKINMALIDIR"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bölgede kilit aktördür. AB Kıbrıs konusunda adil bir tutum takınmadığı sürece anlaşmamız mümkün değildir" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "Kıbrıs meselesinin seyrinden bağımsız olarak, adanın etrafındaki doğal kaynaklara dair karar alma mekanizmalarına Kıbrıslı Türklerin eşit olarak dahil edilmesi uluslararası hukukun gereğidir.Varna'dan AB ülkelerine seslenmek istiyorum; Gelin, ortak coğrafyamız olan Balkanlar'da istikrar ve refahın sağlanması yönünde birlikte çalışalım. Gelin, Suriye, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Rohingya, Afrika gibi uluslararası konularda işbirliğimizi derinleştirelim. Gelin, güçlü, müreffeh ve istikrar abidesi Avrupa'yı hep birlikte inşa edelim."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"