Jakuzi Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ?

Jakuziler, özel motorları yardımı ile sıcak suyu vakumlarlar ve jet denilen deliklerden basınçlı bir şekilde tekrar jakuzinin içerisine aktarırlar. Jakuzilerde yer alan bu jet delikleri, insan vücudunun anatomisi göz önünde bulundurularak aralıklı olarak yerleştirilir.

Jakuzi Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ?
Jakuzi Nedir ? Çeşitleri Nelerdir ? tanitimcenter
Bu içerik 1921 kez okundu.

 

Ayrıca uç kısımlarında yer alan ayarlama özelliği sayesinde basınçlı su, vücutta istenilen bölgeye ulaştırılabilir. Genel olarak jakuzinin tabanında yer alan jetler, ikinci buton sayesinde isteğe bağlı olarak çalışmaktadır.

Jakuzi, masaj etkisi yaratır ve rahatlamak amacı ile kullanılırlar. Küvetlerden faklı olarak çok daha konforlu bir banyo aracıdır. Çünkü küvetler yalnızca içerisinde duş alınan banyo araçlarıyken, jakuziler rahatlatma ve masaj yapma özellikleri ile farklılık göstermektedir. Bu banyo araçları, günlük yorgunluğu alır ve bir nevi spa masajı etkisi yaratmaktadır.

Bu konforlu banyo aracı, kültürümüze Avrupa’dan geçmiştir. Biz de zaten var olan hamam kültürü ile harmanlanması ile iyice benimsenmiştir. Bunun yanında teknolojinin gelişmesi, buna bağlı olarak refah seviyesinin ve alım gücünün artması ile beraber, jakuzi hemen hemen herkesin evine alabileceği bir ürün haline gelmiştir.

 

Jakuzi Çeşitleri

Günümüzde hemen hemen her evde ve farklı yaşam alanlarında tercih edilen jakuzi, belli kalıplara ve ölçülere göre üretilir. Bu kalıp ve ölçülere göre Jakuzi çeşitleri kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler arasında düz jakuzi , oval jakuzi ve çift kişilik jakuzi modelleri bulunmaktadır.

Özellikle ticari işletmeler arasında yer alan oteller, spa merkezleri ve spor salonlarında büyük ebatlarda ve 6 kişilik jakuzi modellerikullanılmaktadır. Bunun yanında büyük banyolar ve yatak odaları için kullanılabilecek geniş ebatlarda, tek kişilik jakuziler de büyük rağbet görmektedir. Bu jakuziler; keyifli vakit geçirmek, rahatlamak ve günün yorgunluğunu atmak için ideal banyo araçlarıdır. Masaj etkisi yaratan jakuziler, rahatlatma etkilerinin yanında bulundukları ortama lüks ve şık bir görünüm katmaları nedeniyle de tercih edilirler.

Banyolarda kullanılabilecek düz ve oval jakuzi modelleri, tek kişilik jakuzi modellerine göre daha küçük ebatlarda oldukları için oldukça rağbet görmektedir. Siz de jakuzi fiyatlarını inceleyerek, işlevleri ve görüntüleri ile fark yaratan jakuzi çeşitleri arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"