Varis Tedavisi Yapan Doktor ve Bölümler

Varis Tedavisi Yapan Doktor ve Bölümler

Varis Tedavisi Yapan Doktor ve Bölümler
Varis Tedavisi Yapan Doktor ve Bölümler
Bu içerik 1899 kez okundu.

Varis tedavisi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir alan olduğundan, bu alanda kendini geliştirmiş doktorlara gidilmesi önemlidir. Bunun önemimi fark edemeyen birçok varis hastalarının, sağlık ocaklarında veya hastanelerdeki iç hastalıkları bölümlerine gittikleri ve buraya muayene olduklarını görmekteyiz. Bu bölümdeki doktorların sizlere uygulayacağı ilaç, varis çorabı gibi tedaviler ise ne yazık ki varisleri tam anlamıyla ortadan kaldırmaz sadece ağrılarınızın biraz azalmasına katkı sağlayacaktır.

Doğru tedavinin uygulanması varis tedavisinde en önemli konudur. Bu anlamda varis şikayeti olan hastaların kalp ve damar cerrahisi bölümüne gitmeleri ve kalp damar cerrahisi alanında uzman bir doktora muayene olmaları gerekir.

Varis Hastalarına Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniğimizde varis tedavisi alanında uzman olan doktorlarımız, ücretsiz muayene ile sizlere en iyi hizmeti vermektedirler. Özellikle son yıllarda tüm dünyada geçerli olan varis tedavi tekniklerinden ameliyatsız yöntemler olan lazerle tedavi, köpükle lazer tedavisi ve radyo frekans yöntemi gibi tedavilerle kısa zamanda varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Tedavi kısa zamanda tamamlanıp, hastalarımız günlük hayatlarına dönebilmektedir.

Doktora Ne Zaman Gidilmeli?

Varis Tedavisi

Varisli hale gelmiş, derinin yüzeyinden kabarmış şekilde belirgin halde olan damarlar bulunuyorsa vakit geçirmeden doktora gidilmelidir. Damarların genişlemesiyle ortaya çıkan varisler, hastalara ağrı, sızı ve bacakta ağırlık gibi şikayetlere neden olmaktadır.

Özellikle sıcak havalarda, akşam işten gelindiğinde artan varis ağrıları kişiyi oldukça rahatsız edebilmekte ve yaşam standardını düşürmektedir. Geceleri uykuda görülen bacak krampları da uyku uyumanıza engel olabilen şikayetlerdendir.

Varisin diğer belirtilerinden olan bacakta kaşıntı ve ilerleyen varislerin, ciltteki renk değişimleri ve sertleşmeleriyle birlikte kanamalara neden olması da acilen doktora gidilmesini gerektiren durumlardır.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Genellikle fiziki muayene varis tanısı için yeterli olmaktadır. Varisin boyutu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için doktorunuz doppler çekimi isteyebilir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi kolay olan, ameliyat gerektirmeyen yöntemlerle kısa sürede ve hastaya fazla rahatsızlık verilmeden tedavi edilebilmektedir. Kliniğimizce de uygulanan Lazerle varis tedavisi, radyo frekans ve köpükle lazer tedavisi (skleroterapi) gibi yöntemlerle varisli damarlar yok edilmekte, işlemler 10-15 dakika içinde tamamlanmakta, hastalarımız aynı gün evlerine dönebilmektedir.

Ücretsiz muayene ve randevu için irtibat numaralarından bize ulaşmanız yeterlidir.

Randevu ve İletişim

Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
İletişim & Randevu İçin: 0 553 665 64 02

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"