Kamp Yapılacak Yer Nasıl Olmalıdır?

Kamp yapmak doğa sporları içerisinde en ayrıcalıklı olanıdır. Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşmak, huzuru aramak isteyenlere en güzel alternatiftir. Kamp yapmadan önce, kamp yapacağınız doğru yeri bulmak önemli bir ayrıntıdır.

Kamp Yapılacak Yer Nasıl Olmalıdır?
Kamp Yapılacak Yer Nasıl Olmalıdır? admin
Bu içerik 797 kez okundu.

 

Kamp yapmak doğa sporları içerisinde en ayrıcalıklı olanıdır. Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşmak, huzuru aramak isteyenlere en güzel alternatiftir. Kamp yapmadan önce, kamp yapacağınız doğru yeri bulmak önemli bir ayrıntıdır.

Kamp yeri seçimi nasıl yapılmalıdır?

Konforlu bir kamp çadırı alanı seçmek, sizin rahatlığınız için en önemli olanıdır. Her kamp alanı biraz farklıdır, fakat süreç genelde aynı seyirde ilerler. Kamp için belirlenen özel yerleri tercih etmenizde fayda vardır. Oldukça rahat ayrıcalıklar sunan bu kamp yerleri, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak cinstendir.

Bunun haricinde tavsiye edeceğimiz diğer bir unsur, çadırınızı kuracağınız ağaçlı bölgelerde çürümüş ve yaşlanmış ağaç altlarından kaçınmanızdır. Zira düşen dal parçalarından dolayı her yıl yüzlerce kişi yaralanmaktadır.

Diğer bir tavsiye ise, yağmur yağdığında suyla dolacak alçak yerlerde kamp yapmamanızdır. Eğim yerine, kamp çadırınızı düz bir yere kurarsanız daha konforlu bir uyku çekeceğiniz kesin bir yargıdır. Suya çok yakın yerlerde de, kamp yeri kurmamanız tavsiye edilen diğer bir noktadır ve en az 200 metre mesafe bırakılması önerilir. Bunun nedeni olarak da, çadırda oluşabilecek yoğun bir nem oranını önlemektir. Ayrıca yaban hayatında hayvanların birçoğu, su kenarlarına sık sık inmektedir. Yaban hayvanlarıyla karşılaşmamak, sivrisinek oranını en aza indirmek için su kenarları tavsiye edilmemektedir.

Kamp yapılacak yeri seçtikten sonra güneş batmadan çadırınızı kurmuş olmalısınız. Karanlıkta çadır kurmak oldukça zorluk çekeceğiniz bir olaydır. Ayrıca çadırı kurarken hassas bitkilerin üzerine kurmamaya da dikkat etmelisiniz. Zira kampın diğer bir amacı da doğaya büyük bir hayranlık duyarak onu korumaktır.

Kamp yapmak isteyenlerin ortak buluştuğu nokta huzur ve sessizliktir. Bu yüzden, aşırı kalabalık kamp yerlerinden kaçınmakta fayda vardır. Kamp alanlarında gürültü yapan bir diğer ayrıntı ise aşırı rüzgarlardır. Yüksek derecede seyreden rüzgarlar, özellikle geceleri çadır içinde oldukça fazla gürültü oluşturabilir ve çadırınıza zarar verir.

Kamp esnasında bulundurulması gereken eşyalar nelerdir?

Kamp kurarken birtakım kamp malzemelerini de yanınızda bulundurmanız size her türlü açıdan kolaylık sağlar. Örneğin; yanınıza alacağınız bir kamp ocağı yemeklerinizi hazırlamanız konusunda en büyük yardımcınız olur. Sizi ateş yakmanın zorluğundan kaçındırır ve orman yangınlarına karşı da önlem oluşturur.

Her türlü kamp ihtiyacını karşılamak için, internet sitemize girerek yüzlerce çeşit nesne arasından ihtiyacınız olanları inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte bloglarımıza göz atarak da kamp için gerekli olabilecek bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Balikmarketim.com adresine girdikten sonra kamp malzemeleri butonuna tıklayarak yapacağınız aramada kamp için gerekl her türlü malzemeleri inceleyebilirsiniz. “Şimdi satın al” butonuna basıp hemen alabilir ya da sepete ekle butonuna basarak beğendiğiniz bütün ürünleri sepete atabilir, daha sonra alışverişi tamamla butonuna basarak da ödeme yapabilirisiniz.

Alışverişi tamamlama aşamasında kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerini girerek ödeme işlemlerine geçersiniz. Sitemizde; kredi kartı, havale / EFT ve Garanti Pay olarak üç farklı ödeme seçeneği mevcuttur.  Size uygun ödeme seçeneğini seçerek, gerekli bilgileri girdikten sonra güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlamış olursunuz.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"