Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs Büyütme Fiyatları
Göğüs Büyütme Fiyatları
Bu içerik 2127 kez okundu.

Göğüs büyütme fiyatları, göğüs estetiği fiyatları, göğüs küçültme ücretleri, göğüs dikleştirme fiyatları ve göğüs asimetrisi seçilecek protezin çeşidi ve yapılacak anestezi şekline göre farklılık taşır.

 

Göğüs Büyütme

 

Göğüs büyütme ameliyatları meme dokusunun doğuştan azlığı, gelişim sürecinde yeterli düzeye ulaşmaması veya başka bir sebeple dokunun kaybedilmesi gibi durumlarda uygulanabilir. Meme dokusunun istenilen hacimde olmaması durumunda uygulanabildiği gibi memede sarkıklık olması durumunda rahatlıkla tedavi amaçlı yapılabilir. Memenin bir başka sorunu olan meme asimetrisinin düzeltilmesi gibi yakınmalar ile gelen hastalara da kolaylıkla uygulanabilir. Hastaların yaş grubu, hastanın meme yapısı, beklentileri ve yapılması gerekenler değerlendirilip uygun tedavi seçeneği gene kişiye özgü olacak şekilde planlanır.

 

 

Göğüs Büyütme Ameliyatının Riskleri

 

Kanama

Ameliyat izlerinin yeterli oranda iyileşmemesi

Enfeksiyon kapma

Protezin patlaması ve ya sızma yapması

Göğsün ucunda ve ya genelin duyu değişmesi, hissizlik

 

Ne Zaman Göğüs Büyütme Ameliyatı Yapılır?

 

Küçük memeleri olduğunu düşünen kadınlar için, vücut hatlarının orantısız görünümünü, özellikle kalça ve göğüs orantısının düzeltilmesi için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

 

Hamilelik sonrası meme hacmindeki kayıpların giderilmesi içinde bu ameliyat yapılabilir. Eğer memelerde sarkmada olduysa, bu ameliyatla birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılabilir.

 

Kadınların çoğunda iki meme arasında asimetrik bir sorun vardır. Memeler arasında simetrinin sağlanması içinde meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

 

Doğuştan memenin olmaması, meme kanseri gibi rahatsızlıklar sonrası memenin yeniden oluşturulması içinde bu ameliyat yapılabilir.

 

Göğüs Büyütme Ameliyatının Avantajları

 

Meme olduğundan daha dolgun ve düzgün görünür.

Meme ölçülerinde büyüme olur.

Kıyafetlerde daha uyumlu ve güzel bir görüntü oluşur.

Meme ve diğer organlar arasında uyum sağlanmış olur.

Asimetri durumunda düzelme olur.

 

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

Kas altına yerleştirilmiş protezlerde ağrı, 1 hafta devam edebilir. Göğüs ameliyatı sonrası yorgunluk hissi 24-48 saatte düzelir. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası enfeksiyon gelişmemesi için, 7 gün boyunca düzenli olarak profilaktik antibiyotik kullanılır.

İlk 4 gün ödemin, gerginliğin ve görülebilecek renk değişikliklerinin en yoğun olduğu dönemdir. Bu dönemin dinlenerek geçirilmesinde yarar vardır. 7. günden itibaren ödem, gerginlik ve olası renk değişiklikleri azalmaya başlar, hareketler kolaylaşır ve günlük yaşama dönülür, ama ağırlık kaldırılamaz. 4. gün göğsü çevreleyen sargı açılır ve pansuman sonrası sadece kesi yerine ince bir bant uygulanır. Daha sonra memenin büyüklüğüne uygun bir sporcu sutyeni giydirilir. Bu sutyen 3 hafta tüm gün, 3 hafta sadece gündüzleri giyilmelidir.

İlk pansumandan sonra, yani 4. gün duş yapmaya izin verilir. 4-5 gün sonra, yorucu bir çalışmayı gerektirmiyorsa (masa başı, ofis işleri gibi) işe dönülebilir.

5-7 gün içinde ağır, yorucu ve uzun süreli olmamak koşulu ile her türlü aktiviteyi yapabilecek kadar iyileşme olur. 7 gün sonra araba kullanabilir. Kullanılan dikişler eriyense alınmasına gerek yoktur. Erimeyen dikiş kullanıldıysa 12.-14. günde ince bantla birlikte alınır. Dikiş yerine cerrahın verdiği krem 2 hafta sürülür.

10 gün boyunca kanamaya eğilimi arttıran aspirin ve benzeri ilaçlar, bitkisel ve vitamin tabletleri alınmamalıdır. 2 hafta boyunca sigara içilmemelidir.

Detaylı bilgi almak için https://www.bulenttekerekoglu.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"