“Nerede zengin şehir, nerede kalkınmış Kayseri, sormayacak mıyız?”

İş adamı Aşkın Genç, CHP'den Milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

“Nerede zengin şehir, nerede kalkınmış Kayseri, sormayacak mıyız?”
“Nerede zengin şehir, nerede kalkınmış Kayseri, sormayacak mıyız?” admin
Bu içerik 960 kez okundu.

İş adamı Aşkın Genç, CHP’den milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.  Kayseri’de yüzde 30’luk kesimin devletin verdiği sosyal yardımla geçindiğini dile getiren Genç, “ Nerede zengin şehir? Nerede kalkınmış Kayseri? Biz bunları sorgulamayacak mıyız?”diye sordu.

 

 Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl yönetiminde değişik kademede görev yapan İşadamı Aşkın Genç milletvekili aday adaylığını kamuoyuna açıkladı. CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısında ailesi ile katılan Genç’i,  partililer de yalnız bırakmadı. CHP İl Başkanı Ümit Özer’in ise sağlık sorunu nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda adaylığını açıklayan Genç, Türkiye’nin acil çözülmesi gereken 5 sorunu olduğunu sile getirerek, “16 yılda 14 kez değişen bir milli eğitim politikası olabilir mi?”diye sordu. Genç, “Ülkemiz demokrasi için son derce önemli bir süreçten geçiyor. 24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimlerde ülkemizin geleceğini hep birlikte oylayacağız. Bir tarafta demokrasi ve özgürlük mücadelesi diğer tarafta tek adam rejimi olacak. Partimizin sürekli gündemde tuttuğu üzere ülkemizin acilen çözümlenmesi gereken 5 temel sorunu mevcuttur. Eğitim, dış politika, toplumsal barış, ekonomi, adalet ve demokrasi. Bu sorunların hiçbirisi 16 yıl önce bu kadar büyük değildi. 16 yılda 14 kez değişen bir milli eğitim politikası olabilir mi? Ne yazık ki her gelen bakan yeni bir sistemle geldi geldiği gibi gitti. Şuan biliyor muyuz ki, Türkiye’de 2 milyon çocuk şu veya bu nedenle okula gidemiyor” dedi.

 

 “TOPLUM İKİYE BÖLÜNDÜ, AMA 24 HAZİRAN’DA HEP BİRLİKTE BUNA DUR DİYECEĞİZ”

 

16 yıllık Ak Parti iktidarı ile birlikte toplum barışının yara aldığını ifade eden Genç, “Toplum ikiye bölündü, ama 24 Haziran’da hep birlikte buna dur diyeceğiz” şeklinde konuştu. Genç, şunları söyledi: “Dış politika dersek ondan çok daha vahim. Irak ve Suriye de durum ortada. Yitirdiğimiz vatan evlatları ortada. 16 yıllık AKP iktidarı sürecince toplumsal barışın hiçbir dönemde bu kadar yara aldığı görülmemiştir. Bizler bu ülkede mezhep, bölge nedir bilmezdik. Komşumuzun nereli olduğunu sormazdık. Ama 16 yıllık AKP iktidarı döneminde ne yazık ki dostlarımızın arkadaşlarımızın isimlerinden önce nereli olduğunu sorar hale geldik. Mezheplerini sorar hale geldik. Toplum bir karpuz gibi ortadan ikiye bölünmüş durumda. Umarım bu kötü gidişe 24 Haziran’da hep beraber dur diyeceğiz” dedi.

 

 

 

“BUNLARI SORGULAMAYACAK MIYIZ?”

 

Kayseri’de 223 bin kişinin devletin verdiği sosyal yardımlarla ayakta durmaya çalıştığını hatırlatan Aşkın Genç, “Nerede zengin şehir? nerede kalkınmış Kayseri? Bunları sorgulamayacak mıyız?” diye konuştu. Milletvekili aday adayı Genç, “16 yıllık AKP iktidarı döneminde 150 milyar dolarlık bir faiz ödemesi gerçekleştirdi bu hükümet sadece İngiltere’de ki faiz lobilerine. Yurtiçinde de bu 16 yıllık zaman içerisinde 675 milyar TL yurtiçi faiz lobisine ödeme yaptı. Bizler çok övünüyoruz ya, Kayserimizle. İşini bilen Kayserililer, sanayici, tüccar yardımsever sizler biliyor musunuz sevgili dostlarım, Kayseri’de 223 bin kişi sosyal yardımla geçiniyor. Nüfusumuzun 1 milyon 250 bin olduğunu yaklaşık 350-400 bin çocuk olduğunu düşünürsek yaklaşık yüzde 30’luk kısmı devletin verdiği sosyal yardımla geçiniyor. Nerede zengin şehir? nerede kalkınmış Kayseri? Bunları sorgulamayacak mıyız? Bu şehir Cumhurbaşkanı çıkardı, bu şehrin her dönem bakanları oldu ne olurda birazcıkta bu şehre katkınız olsaydı. “dedi.

 

“BU KONUDA SESSİZ KALINIYOR”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in şirketlerini yayın  medyada çıkan haberlerde takip ettiklerini ifade eden Genç,  yerel medyanın ise bu konuda sessiz kaldığını savundu. Genç “Bakanların ve belediye başkanların şirketlerin hep beraber görüyoruz medyada. Ortaklaşa şirketler şirketlerin adresi tek odadan idare ediliyor. Sayın Mustafa Çelik’in makam odasından iş yerinden. Bunların hiç biri Kayseri’deki medya tarafından hiç gündeme gelmiyor. Ama ulusal basında bunlar sık sık gündeme getiriliyor. Ben inanıyorum ki sevgili hemşerilerimiz bunları gözlemliyorlar ve seçimde gereğini yapacaklar.  Hal böyleyken bu süreçte bilgim ve birikimim ile Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet ve demokrasi yürüyüşüne destek olmak için, birlikte yürümek için 24 Haziran seçimlerinde içinde doğup büyüdüğüm, her kademesinde görev yaptığım büyük örgütüm, baba ocağım CHP Kayseri milletvekili aday olduğumu ifade eder ve bunları da ifade etmekten onur ve şeref duyuyorum” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"