Küba Kanser Tedavisi

Her geçen gün yeni bir buluşun insanlarla paylaşıldığı kanser konusunda yeni bir tedavi olan kanser aşısı ile kanser tedavisinde ilerleme kaydedildi. Uzmanlar sağlık turları düzenleyerek tedavi için getirilen hastaların iyileştiklerini ifade ettiler.

Küba Kanser Tedavisi
Küba Kanser Tedavisi admin
Bu içerik 1041 kez okundu.

 

Her geçen gün yeni bir buluşun insanlarla paylaşıldığı kanser konusunda yeni bir tedavi olan kanser aşısı ile kanser tedavisinde ilerleme kaydedildi. Uzmanlar sağlık turları düzenleyerek tedavi için getirilen hastaların iyileştiklerini ifade ettiler. Bunun üzerine daha geniş araştırmalar yapan uzmanlar, kanser aşısının kanser hastalarının yaşam sürelerini uzattığı için çok iyi bir tedavi seçeceği olduğunu ifade etti. Ancak yaygın olmamasının nedeni, tedavinin Amerika gibi yerlerde geliştirilmemesi ve maliyetlerin artacağı oldu.

 

Küba’ya Kanser Turları Düzenleniyor

 

Küba Sağlık Bakanlığı onayıyla incelenen başvurulardan uygun bulunanlar, ülkeye kabul ediliyor ve tedavi için süren bir hafta sonrasında ülkelerine giderken ilaçlarla birlikte tedaviye devam ediyorlar.  bu tür tedavilerde getirilen ilaçlara izin veriliyor ve ülkemizde çok sık bir gidiş olduğu için kanser tedavisi konusunda bu ülke tercih ediliyor. Ülkede 1 hafta kalmak ve tedavi olmak için 10 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Yüksek ücretler söz konusu olmadığı için birçok Avrupa ülkesinden ve Amerika’dan daha uygun fiyata kanser tedavisi yaptırmak mümkün olabiliyor. Tabi her hasta kabul edilmiyor.

 

 

Kansere Kesin Çözüm Bulundu Mu?

 

Kanser hastalığına kesin bir çözüm bulunduğu ama bunun üzerine henüz yeterli deneme yapılmadığı için açıklama yapılmadığı iddiaları her dönem gündeme geliyor. Ancak kanser aşısının etkinliği birçok vakada kanıtlandı ve kanser hastalarının ömrünü %70 oranında uzattığı ifade edildi. Bir nevi kanseri durdurucu olan bu aşı Küba sağlık bakanlığı tarafından incelenen hastalar için uygulanıyor. Ülkemizden birçok kişi Küba’da sağlık turizmi konusunda ilgi gösteriyor ve tedavi için bu ülkeye gidiyor.

 

 

Kanser Tedavisinde Gelişmeler

 

Küba kanser aşısı gibi gelişmeler hastalara umut olurken kanser tedavisinde yeni gelişmeler de oluyor. İmmünoterapi ve sihirli mermiler gibi birçok yeni tedavi seçeneği ile kanser hastalığının tedavi edilmesi sağlanabiliyor. Sonuç açısından önemli olan bu durum hastalığın şekline ve seyrine göre belirlenerek en uygun tedavinin yapılması sağlanıyor. Kanser hastası, ilk evrelerde kemoterapinin etkisini %70’e kadar arttıran ek tedavi seçenekleriyle bazı kanser türlerinin tamamen yok olmasıyla tedavisini sonlandırıyor.

Kaynak: http://www.momentumcuba.com/tr/category/kuba-da-kanser-tedavisi/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"