Tıbbi Tercüme Bürosu: NOVA Tercüme

Tıbbi tercüme hayat kurtarır...

Tıbbi Tercüme Bürosu: NOVA Tercüme
Tıbbi Tercüme Bürosu: NOVA Tercüme
Bu içerik 1142 kez okundu.

Tıp ne kadar değerli ve önemliyse, tıbbi çeviri de o derece önemlidir ve kesinlikle hata kabul etmez. Yüksek kalitede ve güvenilir şekilde tercüme edilen tıbbi makale ve belgeler, sadece dil becerisi olan tercümanlar tarafından değil, tıp alanında akademik uzmanlığı olan çevirmenler tarafından yapılabilir.

Akademik makale, olgu sunumu, medikal cihaz kılavuzu veya klinik raporlar gibi tıp alanında birçok metin ve belgenin çevirisi, tıp doktoru çevirmenler tarafından gerçekleştirilebilir.

Tıbbi Makale Çevirisi Nasıl Yapılır?

Tıbbi tercüme sadece alanının uzmanları tarafından gerçekleştirilebilir. Hayati değer taşıyan raporlar, makaleler, derlemeler, tıbbi cihaz kılavuzları ve olgu sunumları, tıp alanında uzmanlığı olan doktorlar tarafından tercüme edilmelidir. Tıbbi metin çevirileri hem üst düzey dil bilgisi hem de uzmanlık derecesinde tıp bilgisi gerektirir.

Çevirisi yapılan metinler anadili İngilizce olan "native speaker" editörler ve medikal yayın danışmanları tarafından ayrı ayrı kontrol edildikten sonra tamamlanır.

Tıbbi Çeviri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Medikal çeviri çeşitleri; tıbbi makale, olgu sunumu, uzmanlık tezi, makale özeti, klinik çalışma raporu, epikriz raporu, tıbbi makale düzenleme ve gözden geçirme, ilaç ve medikal cihaz kullanım kılavuzu, uzmanlık tezi, prospektüs tercümesi medikal tercüme alanına girer.

Kaynak ve hedef dil, metin türü ve kelime sayısı, tıbbi çeviri fiyatını belirleyen temel kriterlerdir.

Tıbbi Çeviri Bürosu: NOVA Tercüme

NOVA, tıbbi çeviri hizmetleri üç aşamadan oluşmaktadır: Medikal makaleler, tıp doktoru çevirmenlerce tercüme edilmekte, ardından "native speaker" editörlerce kontrol edilmektedir.

Bu aşamaların ardından, makale, son okuma (proofreading) işlemine tabi tutulmakta, ve yayın danışmanlığı kapsamında, hakemlerden gelebilecek öneriler yazarlara iletilmektedir. Bu çerçevede, NOVA'nın verdiği tıbbi çeviri hizmeti, diğer firmaların verdiği işlemlerden farklılaşmaktadır.

Tıbbi çeviri, medikal tercüme hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmek veya fiyat teklifi almak için NOVA Tercüme'yi arayabilirsiniz. NOVA Tercüme: 0312 428 04 84

nova tercüme tıbbi tercüme tıbbi çeviri medikal çeviri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"