Arda Turan transfer olursa 16 maçlık ceza geçerli olacak mı?

Barcelona'dan Başakşehir'e kiralık olarak transfer olan Arda Turan'ın PFDK'dan 16 maç men cezası alması kamuoyunun bir numaralı gündemine yerleşti. Milli futbolcunun satın alma opsiyonunu elinde bulunduran İstanbul ekibinin bu cezanın ardından oyuncuyu alma şansının azaldığı ifade edildi. Peki Barcelona Kulübü, Arda Turan'ı başka bir ligden takıma satarsa bu ceza geçerli olacak mı? İşte FIFA talimatlarındaki o detay.

Arda Turan transfer olursa 16 maçlık ceza geçerli olacak mı?
Arda Turan transfer olursa 16 maçlık ceza geçerli olacak mı? admin
Bu içerik 701 kez okundu.

Barcelona'dan Başakşehir'e kiralık olarak transfer olan Arda Turan'ın 16 maç men cezası alması sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Türk futbol tarihinin en ağır cezalarından birini alan milli futbolcunun Başakşehir'e kesin transferinin böylelikle zora girdiği ifade edildi. Peki Arda Turan, başka bir lige transfer olması halinde bu ceza yine geçerli olacak mı? Mili futbolcuyla ilgili merak edilen bu sorunun cevabı Arda Turan için olumsuz.

 

Tecrübeli futbolcu, dünyada herhangi bir lige gitmesi durumunda da FIFA'nın onayıyla bu cezayı çekebilir. Bir oyuncu başka bir ülkeye transfer yapar ve ayrıldığı federasyondan 4 maç ve üstü cezası almış ise bu cezanın transfer olduğu ülkede de uygulanabilmesi için FIFA disiplin kurulundan onay alınması gerekir. FIFA onaylar ise cezası gittiği ülkede de uygulanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"