Söz Çikolatası

Evlilik kararı alındığında evlenme teklifi, söz kesme, nişanlanma gibi sıra ile evliliğe gidilmektedir. Bu işin ilk başlarında olan söz kesme merasimi oldukça heyecan verici ve güzel bir anı olabilmektedir.

Söz Çikolatası
Söz Çikolatası admin
Bu içerik 643 kez okundu.

 

Evlilik kararı alındığında evlenme teklifi, söz kesme, nişanlanma gibi sıra ile evliliğe gidilmektedir. Bu işin ilk başlarında olan söz kesme merasimi oldukça heyecan verici ve güzel bir anı olabilmektedir. Söz kesme merasiminde söz çikolatası ile ağızlar tatlanır ve çiftin söz yüzükleri takılır. Merasim aileler arasında ve sade bir şekilde olduğu için genel hazırlıklarda bu duruma paralel olacak şekilde sade olabilmektedir. Bu sebepten ötürü Söz Çikolatası da sade bir tasarımda olabilmektedir. Tabii gösterişli olmasını isteyenlerde mevcuttur. Bu durum için hazırlıklar önceden planlanacağı için çikolata seçimi de önceden belirlenmelidir. Söz çikolatası tasarımı önceden belirlene bilir fakat kaliteli olması en büyük öncelik olmalıdır.

Çikolata Seçimi

Tepsi içerisinde ya da kutu içerisinde olabilmektedir. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Ancak söz çikolatası her durumda olduğu gibi kaliteli olmalıdır. Tasarım konusu düzeltilebilir ya da görmezden gelinebilir. Fakat kalitesiz söz çikolatası için aynı görmezden gelme durumu yapılamaz. O an kalitesiz çikolata kaynaklı yaşanacak sağlık sorunu ya da kötü bir tat tüm merasimi kötü bir anı olarak akıllara kazıyabilir. Bu sebepten özenli ve dikkatli bir şekilde seçilmesinde oldukça büyük bir fayda vardır. Güvenilir markalar ve ya yerler tercih edilmelidir ki, kalitesiz çikolata tarafından mağdur edilmeyesiniz. Fiyat durumu bu bakımdan oldukça belirleyici bir durum olacaktır. Paketsiz, tepsi içerisinde hazırlanmış söz çikolatası ortalama fiyatlardan düşük bir fiyatta ise büyük bir ihtimal ile kullanılan malzemelerde kalitesizlik mevcut olacaktır. Tabii ki uygun fiyatlı olan aranabilir. Fakat ortalamanın oldukça altında fiyatlarda olanlardan uzak durmak oldukça faydalı olacaktır.

Tasarım Seçimi

Sadeliği isteyenler genel olarak kutu ile birlikte götürmektedir. Fakat sade şekilde tasarımlanmış tepsilerde mevcuttur. Ya da sade bir tasarımı kendiniz yapabilirsiniz. Bu durum için ufak bir araştırma yaparak seçmeniz mümkündür. O günü unutulmaz kılan sizler olacaksınız fakat akıllarda daha unutulmaz kalması için detaylarda önem taşımaktadır. Hazırlık yaparken bu durumları da göz önünde bulundurmak ve partneriniz ile bilgi alışverişi içerisinde olmanız gerekmektedir.

Gösterişli bir merasim istenildiğinde ufak detaylarda gösterişli olmalıdır. Çikolata sunumu ve çiçek de gösterişli merasim detaylarından olacaktır. Gösteriş ve şık tasarım ile çikolata ve çiçek satımı yapan yerlerden istediğiniz tasarımı seçebileceğiniz gibi kendiniz de gösterişli bir tepsi hazırlayabilirsiniz. Gösteriş için kullanılacak malzemelerin kalitesine ve dizaynına dikkat etmek için internet üzerinden yapacağınız araştırmalar oldukça işinize yarayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"