Dünyanın En Çok Turist Çeken Ülkelerinden İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak

Dünyanın En Çok Turist Çeken Ülkelerinden İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak
Dünyanın En Çok Turist Çeken Ülkelerinden İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak hrnajans
Bu içerik 319 kez okundu.

 

İş dünyasıyla doğrudan bağlantı kurmak ve olası bağlantılarınızı daha güçlü hale getirmek iyi bir master eğitimi ile doğru orantılıdır. Bunun içinde İngiltere’de yüksek lisans yapmak birçok kişi için bir avantaj olarak görülmektedir. İngiltere’de eğitim sistemine baktığımızda köklü ve dinamik bir yapı görebiliyorsunuz dolayısıyla ülkedeki üniversiteler, yüksek okullar verdikleri eğitimi de yalnız kendi ülkelerinde değil aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesine de duyurmayı başarmıştır. Üniversitelere genel anlamda baktığımız zaman büyük bir çoğunluğunun da dünya genelinde tanınmış olduğu fark edebilirsiniz. İngiltere’de üniversitelerin bireysel tercih ve ihtiyacınıza karşılık verecek farklı yüksek lisans programlarına sahip olduklarını biliyoruz. Özellikle de master süresinin yaklaşık olarak 1 yıl kadar sürüyor olması kısa sürede dil eğitiminizi almanız ve dilinizi daha güçlü hale getirebilmeniz için de önemli bir adım. Master eğitiminin kısa sürüyor olması daha az para harcayarak kaliteli bir eğitim almanıza da olanak sağlamış oluyor. 

İngiltere için bilimsel araştırmalara bakacak olursak % 5,5 oranında bilimsel yayınlar ürettiğini görüyoruz dolayısıyla İngiltere’de yüksek lisansınızı tamamlamanız demek dünyanın en iyi okullarında ve en iyi öğretmenleri tarafından eğitim alıyorsunuz anlamına gelir. Bunun yanı sıra kaynağa kolayca erişebiliyor olmanız da sizin için artı bir değer olacaktır. İngiltere’de yüksek lisans programlarına baktığımız da ağırlıklı olarak hukuk, uluslararası ilişkiler,sanat,tasarım ve finans programlarını görebiliyoruz. 

İngiltere’de eğitim programları içinde iki türlü master programı uygulanabiliyor. Bunlardan birincisi ders ağırlıklı master programları. Bu program genelde 12 ay yani bir sene boyunca sürüyor ve başlama zamanı ise Ekim ayı. Öğrenciler 9 ay boyunca ders gördükten sonra yaz mevsiminde de tez çalışmalarını başlatıp tamamlıyorlar.  Burada sonuç olarak master dereceleri ise bu tezler ve programlar sonucunda kararlaştırılıyor.  Bir diğeri ise araştırmalı master dereceleri. Bu derecenin Türkiye’de henüz bir karşılığı yok yani 2 yıl boyunca devam ediyor ve doktoraya geçiş için kullanılıyor. Bu program ise ağırlıklı olarak araştırma ve proje içeriyor.

Doktora programları ise sizin kendi alanınızda çalışmanızı yapabilmeniz için çok iyi bir fırsat. Bu programı neredeyse tüm üniversitelerde alabiliyorsunuz. 4 yıl boyunca devam eden bu süreçte öğrenciler akademisyenler denetiminde kendi seçtikleri bir araştırmayı tamamlamaya çalışıyorlar. Sonrasında hazırlanan tez ise doktora derecesini belirliyor.  Lisansüstü diplomada ise sertifika programları ve seminerlerden oluşuyor. Bu programı eğer ki öğrenci tam anlamıyla başarılı bir şekilde tamamlarsa bu durumda master programına geçiş yapabiliyorlar. Bu programların ise 9 ay boyunca sürdüğünü belirtelim.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü eğitimde ilk ya da ortaokul öğretmeni olmak isteyen öğrencilerin eğitimlerini tamamlamış olması gerekiyor. 1 yıl süren bu programda ise teorik ve pratik sunumlar gerçekleştiriliyor. 

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki İngiltere eğitim anlamında öğrencilere ve gençlere pek çok artı avantajlar sunabiliyor.

İngiltere’de yüksek lisans yapmayı düşünenler bu adresten daha detaylı bilgi alabilir: https://www.academix.com.tr/makaleler/avrupanin-gunesi-ingilterede-yuksek-lisans.aspx

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"