Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü

Herkesin en büyük sorunu haline gelen sakız lekesini çıkarmak oldukça zordur.

Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü
Deri Eşyalardan İz Yapmış Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir? Genel Temizlik Ürünü admin
Bu içerik 2289 kez okundu.

 

Herkesin en büyük sorunu haline gelen sakız lekesini çıkarmak izmir escortkça zordur. Kıyafette sakız unutulduğu ve günlerce beklediği zaman çok kötü bir leke bırakır. Bu yüzden herkes tarafından sakız lekesinin nasıl çıkarıldığı merak edilir. Genel temizlik ürünü ile kıyafete sıkıldıktan yaklaşık 5 dakika sonra tırnaklar ile sakız kazındığı zaman çıkacağı düşünülüyor. Çünkü genel temizlik ürünü su gibi değildir. Su ile denendiği zaman daha kötü bir hal alır fakat bu ürün sakızı yumuşatır ve çıkmasını sağlar.

Buz Yardımı İle Sakız Lekesi Çıkar mı?

Sakız lekesini çıkarmada en çok kullanılan şey buzdur. Buzdolabında duran küp halinde buzlar ile sakızın üzerine ve kıyafete sürülmesi gereklidir. Buzu sakızın üzerinde biraz bekletmeniz daha fazla fayda sağlayacaktır. Biraz bekledikten sonra buz ile daha çok ovarak sakızı yavaş yavaş çektiğiniz zaman kıyafete yapışmayacak şekilde elinize kolayca gelecektir.

Kıyafeti Buz Dolabına Koyarak Sakız Lekesi Çıkarmak

Herkesin korkulu rüyası olan sakız lekesini bir poşetin içine koyup bağlamanız gereklidir. Buz dolabına koyup bir süre beklettikten sonra faydasını göreceğiniz aşikardır. Aslında buzun yerini tutan bir işlemdir. Ama böyle daha kolay çıkacaktır. Bir süre beklettikten sonra poşeti açın ve sakızı yavaş bir şekilde çekin. Nasıl kolay bir şekilde elinize geldiğini göreceksiniz.

Ütü İle Sakız Lekesi Çıkarmak

Sakız lekesini kıyafetten elinizle çektiğiniz zaman yapışmadan gelmesi imkansızdır. Bu yüzden yapılması gereken sakız yapışan yere bir peçe koyup üzerinden ütü ile geçmek olacaktır. Birinci denemede çıkmaz ise bir kaç kez daha ütü basmalısınız. Böylelikle ütünün sıcaklığı ile sakız lekesi erime evresine gelecek ve kıyafetten kolayca çıkacaktır.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"