Koleksiyon Danışmanlığı

Çağdaş Türk dönemine ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda sanat eserleri yapılmıştır. Bunlardan bir kısmı günümüze kadar gelmiştir.

Koleksiyon Danışmanlığı
Koleksiyon Danışmanlığı Tanitimweb
Bu içerik 205 kez okundu.

            Çağdaş Türk dönemine ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda sanat eserleri yapılmıştır. Bunlardan bir kısmı günümüze kadar gelmiştir. Koleksiyon danışmanlığı kavramını benimsemiş kişiler ve kurumlar düzenlenen özel müzayedelerde bu önemli sanat eserlerini satın almaktadırlar. Pera Mezat Müzayedecilik 2010 yılından bu yana koleksiyon işiyle uğraşmaktadır. Aynı zamanda koleksiyon yapacak kurumlara koleksiyon danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Çağdaş Türk sanatını ve Osmanlı dönemi sanatını en iyi şekilde bir araya getirmek isteyen kişilere yardımcı olarak geçmişin izlerini ve dönem sanatını günümüze kadar getirmesini sağlıyor.

 

 Koleksiyon Danışmanlığında Osmanlı Kültürü

 

            Müşterilerine sunduğu koleksiyon danışmanlığı hizmeti neticesinde düzenlenecek olan müzayedeler ve koleksiyon için müşteri tarafından istenen ürünü satın alıyorlar. Böylece hem Türk kültürünü ve sanatını bir araya getirip, hem de Osmanlı kültürünü ve Avrupa kültürünü bir araya getirerek sanat alanında bir köprü kurmayı amaçlıyorlar.

 

            Kendi koleksiyonlarında yaptıkları gibi bünyelerinde oluşturulan koleksiyon danışmanlığı özelliği sayesinde ülkemizde de sanat eserleri koleksiyonlarının yapılmasını amaçlıyorlar. Herhangi bir sanat alanında oluşturacak olan kurum ve kişileri bir araya getirmeye önem vermektedir. Böylece Pera Mezat Müzayedecilik olarak kendisine değil ülke içinde geçmiş dönem sanatına gönül vermiş kişilere de koleksiyon yapmaları için katkıda bulunmuştur. Bu sayede geçmiş dönem sanat eserleriyle günümüz dönemi sanat eserlerini bir araya getirerek ileriki nesillere bu mirası bırakarak güvenli ellere vermeyi amaçlıyor.

 

 Pera Mezat Müzayedecilik

 

            Pera Mezat Müzayedecilik müşterilerine sunmuş olduğu koleksiyon danışmanlığı hizmetinin bir diğer yanı ise sanatın çeşitli dallarına ve sanat eserlerine sahip olan kişilere bu sanat eserlerini nasıl değerlendirecekleri konusunda danışmanlık yapmaktadır. Ülkemizde Türk sanatı ve Osmanlı sanatına ait çok sayıda sanat eseri bulunmaktadır. Ancak kişiler ve kurumlar ellerindeki sanat eserlerini ne yapacaklarını ve bu sanat eserlerini nasıl değerlendireceklerini bilmemektedir.

 

            İşte koleksiyon danışmanlığı Pera Mezat Müzayedecilik şirketi olarak hizmet vermektedir. Kurumların ve şahısların ellerindeki sanat eserleriyle koleksiyon yapmalarını sağlamaları ve ellerindeki koleksiyonları, koleksiyon yapan kişilere bu sanat eserlerinin ulaştırılmasını sağlamaktadır. Böylece hem Türk kültürünü hemde Osmanlı kültürünü bir araya getirerek sanat alanında bir köprü oluşturmuştur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"