Taşımada Güvenlik

Tehlikeli madde taşımacılığı riskler barındıran ancak önemli bir iş olarak karşılaşılıyor. Tmgd hizmetleri diğer adıyla tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmeti veren firmalara bu konuda büyük bir rol düşüyor.

Taşımada Güvenlik
Taşımada Güvenlik Seobaz
Bu içerik 301 kez okundu.

Tehlikeli madde taşımacılığı riskler barındıran ancak önemli bir iş olarak karşılaşılıyor. Tmgd hizmetleri diğer adıyla tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmeti veren firmalara bu konuda büyük bir rol düşüyor. Tehlikeli maddelerin taşınması konusunda hizmet veren firmalar bu konuda danışmanlık hizmeti sunan firmaları seçerken güvenilirlik anlamında özen göstermelidirler.

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmeti veren firmalar mevzuat ve hükümleri bilen, yurt içi ve yurt dışı bağlamda hükümlere uygun bir şekilde işlemlerin yürütülmesi adına bilgi sahibi olan ve yönlendirme yapan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış gerçek kişiler tarafından yapılan danışmanlık hizmetidir. Tmgdk ise tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kurumunu temsil etmektedir. Bu konuda avrupatmgd.com adresi üzerinden güvenli bir şekilde danışmanlık hizmeti alınabilir.

ADR Nedir?

Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması'nın kısaltması ADR'dir. ADR tehlikeli maddelerin taşınması durumunda oluşabilecek sorunlar sonucu insan hayatını koruyan bir anlaşmadır. Güvenli bir şekilde taşınarak insan hayatını tehlikeye atmaması, doğaya ve çevreye zarar vermemesi durumlarını sağlamayı amaçlar. UNECE himayesinde imzalanmıştır ve 1968 yılından bu yana yürürlüktedir. Taşınma esnasında oluşabilecek kazaları önlemeyi ya da kaza durumunda oluşabilecek zararı en aza indirgemeyi amaçlamaktadır.

Taşıma Belgesi Nedir?

Tehlikeli maddenin miktarı ve cinsinin yazdığı, gönderici ve alıcının adının ve bilgilerinin bulunduğu, UN numarasını içeren, tünel kısıtlama kodu gibi bilgileri barındıran şoförün taşımasının zorunlu izmir escortğu belgedir. Bu belge gönderen kişi tarafından düzenlenmelidir.

https://www.avrupatmgd.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"