Led Projektör Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde led aydınlatma teknolojilerinin önemi günden güne artmaya devam etmektedir.

Led Projektör Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Led Projektör Nedir? Nerelerde Kullanılır? newstanitim
Bu içerik 295 kez okundu.

 

Günümüzde led aydınlatma teknolojilerinin önemi günden güne artmaya devam etmektedir. Bu bağlamda park bahçe aydınlatma, halı saha aydınlatma, çevre aydınlatmaları, ıslak zeminli alanların aydınlatılması gibi birçok aladan led projektörler günden güne tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Led projektör ürünleri ülkemizde genellikle beyaza renkli olarak tercih edilse de, led projektör ürünlerinde renk çeşitliliği diğer projektör türlerine göre izmir escortkça fazladır. Aynı zamanda ( CRI ) Renk geri verim değerleri olarak yüksek seviyelerde olan bu ürünler günümüzde eski türde projektörlerin yerini hızlı bir şekilde almaya devam etmektedir.

İçerisinde Led ( Zerel Diyot-ışık yayan diyot ) bulunmakta olan ve aynı zamanda sürücüsü olan dış mekan aydınlatma armatürlerine verilen genel ad olan projektörler, son derece tasarruflu ürünler olarak son dönemde tercih sebebi olamaya devam etmektedirler.

 

Led Projektörlerin Geleneksel Projektörlerden Farkları

Projektörler hepimizin bildiği gibi uzun yıllardan bugüne hayatımızda olan ürünler olarak karşımıza gelmekteler. Geleneksel projektör ürünlerinin tersi olarak %80 oranında enerji tasarrufu sağlayabilmekteler. Enerji tasarrufuna ek olarak; uzun ömürlü olmaları ve kolay yedek parça tedarikleri ile günümüz koşullarında çok fazla tercih edilmeye başlayan ürünler olarak gözler önüne gelmektedirler.

Led projektörler genel olarak Smd, Cob, Power, Renkli led projektör olmak üzere toplam 4 farklı çeşidi bulunan led projektörler 10w, 20w, 30w, 40w, 50w, 70w, 100w, 150w, 200w modeller olarak kullanıma sunulmaktadırlar.

Dış alanlarda kullanıldığından dolayı son derece dayanıklı ürünler olarak gözler önüne gelen led projektörlerin ömürlerini etkileyen birçok faktörde bulunmaktadır. Projektörün nasıl bir ortamda kullanıldığı, kullanılan ürünün kalitesine ek olarak içsel ve dışsal faktörler projektörün kullanım ömrünü direkt olarak etkilemektedir. Gelecek günlerde ki yazılarımızda aydınlatma ürünleri ile ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"