Aktütün faili terörist öldürüldü (Teröristlerin paniği telsizde)

Batman'da, üst düzey yöneticilere eylem hazırlığındaki terörist, el bombası ve tabancayla yakalandı. Giresun'da ise hırsızlık vakasından yola çıkan güvenlik güçleri, 3 teröriste ulaştı. Çatışmada teröristlerden biri öldürüldü.

Aktütün faili terörist öldürüldü (Teröristlerin paniği telsizde)
Aktütün faili terörist öldürüldü (Teröristlerin paniği telsizde) Mehmet Ünal
Bu içerik 1469 kez okundu.

Batman'da, üst düzey yöneticilere eylem hazırlığındaki terörist, el bombası ve tabancayla yakalandı. Giresun'da ise hırsızlık vakasından yola çıkan güvenlik güçleri, 3 teröriste ulaştı. Çatışmada teröristlerden biri öldürüldü. Zanlının 2008 yılındaki Aktütün Karakolu'na saldırıya katıldığı öne sürülüyor. Teröristlerin telsiz konuşmalarında "Bir anda karşımıza çıktılar, ne olduğunu anlamadık ayakkabılarımızı dahi giyemeden kaçtık, Ciyager de öldü" dediği belirlendi
Eylem hazırlığındaki terörist Batman'da gözaltına alındı. Üst düzey yöneticilere yönelik eylem yapmayı planlayan terörist, otostop çekerek bindiği araçta yakalandı. Teröristin PKK'nın önde gelen isimlerinden Duran Kalkan'a yakın olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri, ihbar üzerine Kozluk'tan kent merkezine giden bir aracı Tuzlagözü Köyü yakınında durdurdu. Araca otostop çekerek bindiği öğrenilen zanlının yanında kimliği yoktu, şüpheli davranışları dikkat çekiyordu. Gözaltına alınan kişinin "Rojhat" kod adlı Sait İlmin olduğu belirlendi. Teröristin yanında bir tabanca ve el bombası bulundu..

Bir başka terör operasyonu da Giresun'daydı. Çarşamba günü Yağlıdere ilçesi Güllüce Köyü'nden erzak hırsızlığı ihbarı yapıldı. Bölgedeki terörist gruplardan şüphelenen Jandarma Özel Operasyon Timi ile gönüllü güvenlik korucuları, operasyon düzenledi.

Bölgede 3 teröristle karşılaşan güvenlik güçleri teröristlerden birini öldürdü. Teröristin üzerinde silah ve patlayıcı bulundu. Ciyager kod adlı "Serdar Bekmez"in grup lideri olduğu belirlendi.

Teröristin 2008 yılında 15 askerin şehit olduğu Aktütün Karakolu'na yönelik terör saldırısında yer aldığı da iddia edildi.

Kaçan iki teröristin telsiz konuşmaları da ortaya çıktı. Teröristlerin, "Bir anda karşımıza çıktılar, ne olduğunu anlamadık ayakkabılarımızı dahi giyemeden kaçtık, Ciyager de öldü" dediği belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"